/Covilo ratuje punkt Cracovii

Covilo ratuje punkt Cracovii

W pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej Cracovia zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:1. Gole strzelali Mateusz Mak i Miroslav Covilo.

W 8. minucie spotkania Patrik Mraz bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a tam główkował Martin Nespor. Próba Czecha była minimalnie niecelna, choć większość kibiców widziała już piłkę w siatce.

Cracovia odpowiedziała dopiero dwadzieścia minut później. Po wymianie podań między krakowianami Erik Jendrisek posłał futbolówkę obok słupka. Kilka minut później Mateusz Mak fatalnie pokonał Grzegorza Sandomierskiego, lecz znajdował się na spalonym i sędzia gola nie uznał.

W końcówce pierwszej połowy Nespor huknął sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Maka i wpadła do bramki Cracovii.

Goście dobrze weszli w drugą połowę meczcie. W 54. minucie Tomas Vestenicky wpadł w pole karne, lecz Szmatła zdołał wybronić uderzenie zawodnika Pasów.

Rzutem na taśmę Cracovia zdołała wyrównać. W 90. minucie Mateusz Wdowiak dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę głową do bramki z bliskiej odległości skierował Miroslav Covilo.

Piast Gliwice  – Cracovia 1:1 (1:0)
1:0 – Mateusz Mak 43′
1:1 – Miroslav Covilo 90′

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert Silva Santos – Kamil Vacek, Radosław Murawski – Bartosz Szeliga, Mateusz Mak (77′ Gerard Badia), Patrik Mraz – Paweł Moskwik (64′ Martin Bukata), Martin Nespor (86′ Josip Barisić).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu (73′ Mateusz Wdowiak), Hubert Wołąkiewicz, Florin Bejan, Paweł Jaroszyński – Jakub Wójcicki, Miroslav Covilo, Marcin Budziński (46′ Tomas Vestenicky), Mateusz Cetnarski (79′ Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka – Erik Jendrisek.

Żółte kartki: Szeliga, Badia (Piast) oraz Kapustka, Budziński, Covilo (Cracovia).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 5644.