/Cracovia lepsza w derbach!

Cracovia lepsza w derbach!

W drugim spotkaniu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:1. W 192. derbach Krakowa po raz drugi z rzędu lepsza okazała się drużyna „Pasów”. Piłkarze zagwarantowali emocje od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już 62 sekundy po pierwszym gwizdku. W 2. minucie wynik otworzył Marcin Budzyński, który z okolic 30. metra pewnie uderzył w stronę bramki Łukasza Załuski. Bramkarz nie miał szans na obronę i musiał wyjąć piłkę z siatki.

Po stracie bramki walcząca o punkty Wisła ruszyła do ataków, ale w dobrej formie znajdował się Grzegorz Sandomierski, pewnie broniąc strzały Mączyńskiego i Ondraska. Mimo zepchnięcia podopiecznych Jacka Zielińskiego do defensywy, to właśnie gospodarze podwyższyli wynik tuż przed zejściem do szatni. Krakowianie ofiarnie walczyli o każdą piłkę aż ta trafiła do Mateusza Szczepaniaka, który wślizgiem wpakował ją do bramki Wisły.

Z kontuzją długo grał Paweł Brożek, co popsuło szyki drużynie Dariusza Wdowczyka. Wiślacy atakowali, ale nie potrafili stworzyć groźnych sytuacji a duże problemy sprawiała im dobrze zorganizowana defensywa gospodarzy. Honorową bramkę minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Patryk Małecki.

Cracovia – Wisła Kraków 2:1 (2:0)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki (72′ Diego Ferraresco), Hubert Wołodkiewicz, Piotr Polczak, Deleu – Marcin Budziński, Miroslav Covilo – Tomas Vestenicky (30′ Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski (84′ Sebastian Steblecki), Erik Jendrisek – Mateusz Szczepaniak.

Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński (79′ Alan Uryga), Denis Popović (60′ Petar Brlek), Patryk Małecki – Paweł Brożek (45+1′ Mateusz Zachara), Zdenek Ondrasek