/Cracovia nadal bez punktu

Cracovia nadal bez punktu

W 3. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Cracovia uległa na wyjeździe Jagiellonii Białystok 2:1. Bramki dla „Jagi” zdobyli Maciej Gajos oraz Michał Pazdan. Dla „Pasów” strzelał Deniss Rakels.
Dla Cracovii spotkanie zaczęło się źle jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. W czasie rozgrzewki na ból w kolanie narzekał Dawid Nowak i w wyjściowej „11” zastąpił go Deniss Rakels.

Jednak nerwowa atmosfera w drużynie podziałała mobilizująco na gości. „Pasy” atakowały od samego początku, akcje przeprowadzane przez zawodników mogły się podobać zgromadzonym kibicom. Bramka dla Cracovii padła w 25. minucie po fatalnym błędzie defensywy gospodarzy. Dwóch obrońców zderzyło się ze sobą, do piłki doszedł Łukasz Zejdler, który futbolówkę wyłożył Rakelsowi, a ten wpakował ją do bramki.

Od tego momentu na boisku zaczęli przeważać białostoczanie. W końcówce pierwszej części meczu Mateusz Piątkowski uderzył bardzo mocno na bramkę Krzysztofa Pilarza, jednak golkiper „Pasów” wybronił strzał zawodnika Michała Probierza.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. W 56. minucie spotkania było już 1:10. Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gajos, piłka odbiła się od nóg Bartosza Rymaniaka i wpadła tuż przy słupku do bramki bezradnego Pilarza.

„Jaga” poczuła, że może w tym spotkaniu zainkasować trzy punkty. W 64. minucie piłka zatrzymała się na poprzeczce po uderzeniu Sebastiana Madery.

W ostatnich minutach meczu obie drużyny próbowały wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. W 87. minucie Michał Pazdan dobił futbolówkę odbitą od słupka i to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej w meczu oraz fotelu lidera Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok- Cracovia 2:1 (0:1)

Bramki: 56. Gajos, 87. Pazdan- 25. Rakels

Żółte kartki: Gajos – Marciniak, Rymaniak.

Jagiellonia: Słowik – Modelski (59. Pazdan), Madera, Tuszyński, Dzalamidze (74. Pawłowski), Wasiluk, Jasiński, Gajos, Grzyb, Piątkowski (65. Frankowski), Quintana.

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Żytko, Jaroszyński – Zjawiński (68. Dudzic), Dąbrowski, Marciniak, Cetnarski (57. Steblecki), Budziński, Zejdler (77. Nykiel) – Rakels.