/Cracovia wypunktowała Zawiszę

Cracovia wypunktowała Zawiszę

Cracovia wygrała z bydgoskim Zawisza 3:0 po bramkach Jendriska, Rakelsa oraz Budińskiego i awansowała na 9. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Dobrze spotkane rozpoczęli goście, którzy już w 1. minucie mogli zdobyć gola. Budziński zagrywał  z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Covilo, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Po tym momencie obie drużyny głównie swoje akcje rozgrywały w środku pola. W 17. minucie Świerczok urwał się obrońcom Pasów, jednak sędzia odgwizdał mu pozycję spaloną. Kilka minut później po zespołowej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Mayeuski, ale dobrze w bramce zachował się Pilarz.  Najlepszą okazję w 25. minucie miał Pawłowski, zszedł do środka i oddał strzał. Niewiele brakowało, a piłka trafiłaby do bramki. Swoją szanse miał ponowne Mayeuski, który najwyżej wyskoczył w polu karnym, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Trzy minuty przed końcem  Predescu ponownie zagrał do Białorusina, a pomocnik  Zawiszy uderzył po długim roku, mijając minimalnie bramkę Pilarza.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły dość chaotycznie. W 51. minucie groźny strzał z dystansu oddał Cetnarski, ale czujnie w bramce zachował się Sandomierski. Pięć minut później zza pola karnego uderzył Jendrisek  futbolówka wpadła do bramki po długim roku. Dwie minuty po tym Pasy szybko podwyższyły prowadzenie. Deleu zagrał wzdłuż boiska do Rakelsa, a ten będąc sam na sam z golkiperem Zawiszy umieścił piłkę w siatce. Zawisza po stracie dwóch bramek próbował atakować i bliski strzelenia gola był Kamiński. Świetnie zagrał Wójcicki, ale rezerwowy Zawisza uderzył głową minimalnie nad poprzeczką. W 77. minucie cios Zawiszy zadał Budziński, który wykorzystał świetne podanie Zjawińskiego. W dolicoznym czasie honorową bramkę dla Zawiszy zdobył Świerczok po dośrodkowaniiu Smektały.

Cracovia – Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:0)

Bramki: 56. Jendrisek, 58. Rakels, 76. Budziński – 92. Świerczok

Żółte kartki: Deleu, Marciniak, Sretenović – Smektała

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Deleu (78. Bartosz Rymaniak), Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Adam Marciniak – Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski – Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski (71.Dariusz Zjawiński), Marcin Budziński (86. Bartosz Kapustka) – Erik Jendrisek.

Zawisza: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Andre Micael, Luka Marić, Cristian Pulhac – Jakub Smektała, Ivan Mayeuski, Kamil Drygas, Cornel Pedescu (61. Mica), Bartłomiej Pawłowski (56. Sebastian Kamiński) – Jakub Świerczok.

Na co dzień kibic poznańskiego Lecha i bydgoskiego Zawiszy. Wszystko wykonuje solidnie od A do Z. Miłośniczka krajów bałkańskich.