/Cracovia zwycięska, a Lech żegna się z pucharami

Cracovia zwycięska, a Lech żegna się z pucharami

Lech Poznań przegrał w swoim decydującym spotkaniu z Cracovią na wyjeździe 0:2 po bramkach Erika Jendriska oraz Marcina Budzińskiego.

Spotkanie to było decydujące dla piłkarzy Jana Urbana. Porażka jednak spowodowała, że w przyszłym sezonie nie zagrają w eliminacjach do europejskich pucharów, natomiast Pasy dzięki wygranej nadal mają na to szanse.
Mecz rozpoczął się doskonale dla gospodarzy, którzy już w 14. minucie objęli prowadzenie za sprawą Erika Jendriška, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony Mateusza Cetnarskiego.
Kolejorz swoją pierwszą okazję miał kilka minut później, gdy Karol Linetty dobrze strzelał na bramkę Sandomierskiego, ale bramkarz Cracovii zdołał odbić to uderzenie. W 37. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Pawłowski, ale ponownie dobrze interweniował golkiper Pasów, który sparował to uderzenie na rzut rożny.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Jacka Zielińskiego podwyższyli prowadzenie. Marcin Budziński zdecydował się na strzał zza pola karego, a piłka wylądowała w samym okienku bramki Buricia.
Po zmianie stron to poznańska drużyna częściej stwarzała sobie akcje podbramkowe. Najpierw z rzutu wolnego groźnie strzelał Maciej Gajos, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później do wykazania umiejętności Sandomierskiego zmusił Linetty.

W 59. minucie Lech miał swoją najlepszą okazję do zdobycia kontaktowej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Tetteha, który jednak fatalnie przestrzelił z 5 metrów.
Niespełna siedem minut później doskonałą okazję miała Cracovia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrą sytuację strzelecką miał Covilo, ale równie fatalnie przestrzelił, co chwilę wcześniej zawodnik Lecha.
W kolejnej akcji gospodarzy od utraty bramki uratował słupek, po tym, jak dośrodkował Lovrencsics i wślizgiem interweniował Bejan, a następnie Sandomierski. Jeszcze przed końcem bliski zdobycia honorowej bramki był Vołkov, ale w dobrej sytuacji spudłował.

Cracovia Kraków 2:0 Lech Poznań
1:0 Erik Jendrisek – 14′
2:0 Marcin Budziński – 42′

Żółte kartki: Deleu, Florin Bejan – Maciej Gajos, Marcin Kamiński

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski – Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Florin Bejan, Paweł Jaroszyński – Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski (84. Dariusz Zjawiński), Miroslav Covilo, Bartosz Kapustka (80. Tomas Vestenicky) – Erik Jendrisek (90+1. Mateusz Wdowiak).