/Czerczesow: Uczuliliśmy zawodników na kilka spraw i wyjeżdżamy z trzema punktami

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię 2:1 i wróciła na pozycję lidera. Oto co na pomeczowej konferencji powiedział trener „Wojskowych”, Stanisław Czerczesow.-Mam wrażenie, że mecz utrzymywał wszystkich w wysokim napięciu. Zaczęliśmy spotkanie tak, jak chcieliśmy, czyli szybko strzelając gola. Niestety, równie szybko sami straciliśmy bramkę. Pozostała część meczu była równa – obie drużyny chciały grać w piłkę i miały sytuacje. Cieszę się, że to tak wyglądało. Jedyna rzecz, która mi się dzisiaj nie podobała, to stan boiska.

-Druga połowa była dla nas bardzo udana. Udało nam się zmienić taktykę. Zdjęliśmy napastnika, żeby to zrobić, a zabieg przyniósł zamierzony skutek, bo wygraliśmy. Wychodząc na boisko, można chcieć grać albo wygrać. My chcieliśmy wygrać. W przerwie uczuliliśmy zawodników na kilka spraw i wyjeżdżamy z Krakowa z trzema punktami.

-Gdybyśmy grali z drużyną z piątej ligi, nie byłbym zadowolony. Ale mierzyliśmy się z zespołem, który umie grać w piłkę. Trzeba odpowiednio patrzeć na piłkę i grę. Nie zawsze udaje się wszystko, co byś chciał. Mierzyliśmy się z bardzo silną drużyną przed jej publicznością. Nie jesteśmy końmi po to, aby biegać przez 90 minut. Analizowaliśmy naszego przeciwnika i wiedzieliśmy, co musimy zrobić. To przyniosło efekt.