/Dobra passa Korony trwa
Korona Kielce

Dobra passa Korony trwa

Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:1. Bramkę, dającą zwycięstwo gością zdobył Leonardo.

Pierwsza połowa nie była zbyt udana w wykonaniu żadnego z zespołów. Jedyną dobrą sytuację stworzyli gospodarze – Kamil Wilczek w 36 minucie dał prowadzenie Piastowi.

Druga połowa to lepsza gra Korony co przełożyło się na późniejsze bramki tego zespołu. W 60 minucie, po zagraniu ręką Horvatha, sędzia wskazał na rzut karny dla gości. Bramkarz gospodarzy, Jakub Szmatuła, wyczuł jednak zamiary Kapo i obronił jedenastkę. 12 minut później Korona wykonywała drugi rzut karny – tym razem do piłki podszedł Kiełb i pewnie umieścił ją w siatce. W 81 minucie padła druga bramka dla przyjezdnych. Kapo świetnie zagrał do Leonardo, a ten potężnie uderzył zza pola karnego i ucieszył kieleckich kibiców.

Piast Gliwice – Korona Kielce 1:2

Bramki: Kamil Wilczek (36) – Jacek Kiełb (72), Leandro (80)

Żółte kartki: Kornel Osyra – Paweł Golański

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Kornel Osyra, Csaba Horvath, Hebert – Adrian Klepczyński, Radosław Murawski, Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev (63. Bartosz Szeliga), Gerard Badia (83. Wojciech Kędziora), Paweł Moskwik – Kamil Wilczek

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak, Leandro (90. Lukas Klemenz) – Nabil Aankour (46. Luis Carlos), Aleksandrs Fertovs, Olivier Kapo, Vlastimir Jovanović, Jacek Kiełb – Rafael Porcellis (87. Serhij Pyłypczuk)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.