/Fiorentina lepsza od Realu

Fiorentina lepsza od Realu

W tegorocznej edycji Super Meczu zwyciężyła ACF Fiorentiny. Włoski zespół pokonał w Warszawie Real Madryt 2:1.

Real Madryt szybko wyszedł na prowadzenie. W 4. minucie Angel di Maria doskonale wyłożył piłkę na 5. metr do Cristiano Ronaldo, który dopełnił formalności.

W 19. minucie ACF Fiorentina stworzyła pierwsze zagrożenie. Mario Gomez odwrócił się na 17. metrze i  minimalnie przestrzelił. Kilka minut później były gracz Bayernu Monachium już się nie pomylił. Alberto Aquilani dośrodkował wprost na głowę Gomeza, który szczupakiem wpakował piłkę do bramki!

W 28. minucie mogło być 1:2 dla włoskiego zespołu, lecz strzał Aquilaniego zatrzymał się na poprzeczce bramki Keylora Navasa.

Królewscy od początku drugiej części gry narzucili swoje tempo gry, a akcję napędzał Toni Kroos. W 50. minucie Karim Benzema wyprowadził Real na prowadzenie, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

W 69 minucie na prowadzenie wyszła Fiorentina. Marcos Alonso ograł dwóch obrońców Realu i z 11 metrów huknął na bramkę, a piłka z linii i ta wpadła do siatki.

W 76. minucie na boisku pojawił się Rafał Wolski. W końcówce spotkania mógł wyrównać Angel di Maria, lecz piłka po jego lobie nie trafiła do bramki.

Real Madryt – ACF Fiorentina 1:2 (1:1)

Bramki:  4. Cristiano Ronaldo – 29. Mario Gomez 29 – 69. Marcos Alonso

Żółta kartka: Savić (Fiorentina).

Real Madryt: Keylor Navas, Alvaro Arbeloa (76′ Lucas Vazquez), Nacho, Raphael Varane (76′ Sergio Ramos), Marcelo (46′ Fabio Coentrao), Sami Khedira (76′ Alvaro Medran), Xabi Alonso (46′ Toni Kroos), Asier Illarramendi (76′ Burgui), Angel di Maria, James Rodriguez (46′ Daniel Carvajal), Cristiano Ronaldo (46′ Karim Benzema).

ACF Fiorentina: Neto, Gonzalo Rodriguez (85′ Ahmed Hegazy), Nenad Tomović (85′ Cristiano Piccini), Stefan Savić, Alberto Aquilani (68′ Joshua Brillante), David Pizarro (76′ Rafał Wolski), Borja Valero, Marcos Alonso (85′ Manuel Pasqual), Juan Manuel Vargas (85′ Andrea Lazzari), Khouma Babacar (76′ Federico Bernardeschi), Mario Gomez (68′ Josip Ilicić).