/Górnik włącza się do gry o puchary

Górnik włącza się do gry o puchary

Zmienna forma Górnika Zabrze w ostatnich pojedynkach nie zrażała śląskich piłkarzy w walce o europejskie puchary. Poważny krok w tym kierunku zespół zrobił w drugiej kolejce grupy mistrzowskiej. Na własnym stadionie Górnik pokonał 2:0 Pogoń Szczecin. Na listę strzelców wpisali się Roman Gergel oraz Łukasz Madej.
Łukasz Madej w obecnym sezonie upodobał bramki wywalczone w meczach przed własną publicznością. Takich trafień doświadczony pomocnik ma cztery na pięć wywalczonych w bieżących rozgrywkach. Madej mecz z Pogoń Szczecin rozpoczął od ławki rezerwowych. Szansę poprawienia strzeleckiego dorobku dostał w drugiej połowie.

Na listę strzelców wpisał się chwilę po wejściu na boisko. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania pomocnik Zabrzan wykorzystał podanie Romana Gergela i strzałem niemal w samo okienko ustalił końcowy wynik piłkarskiej rywalizacji. Słowacki pomocnik był aktywnym piłkarzem w meczu 2 kolejki grupy mistrzowskiej. To za jego sprawą Górnik wyszedł na prowadzenie w drugiej połowie.

Dla słowackiego zawodnika jest do pierwszy i niezwykle udany sezon na boiskach polskiej ekstraklasy. W meczu z Pogonią mógł cieszyć się z szóstego gola w bieżących rozgrywkach. W 58 minucie Słowak przeprowadził indywidualną akcję. Przebiegł niemal połowę boiska i będąc sam na sam z Radosławem Janukiewiczem strzelił pierwszego gola w tym meczu. Wynik spotkania mógłby być bardziej okazalszy.

W pierwszej połowie Górnik miał brakowe okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Swoje okazje mieli m.in. Adam Danch w 30 minucie, czy wcześniej Wojciech Golla po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ricardo Nunesa i zgraniu piłki przez Adama Frączczaka. Swoją okazję na początku meczu miał też Robert Jeż. Słowak nie trafił jednak z dogodnej sytuacji i miejscowi po 90 minutach gry Górnik cieszył się z pierwszego zwycięstwa w grupie mistrzowskiej. Górnik prezentuje znakomitą formę w meczach przed własną publicznością.

Z siedmiu ostatnich kolejek piłkarze wygrali trzy ostatnie pojedynki, a w czterech z rywalami podzieli się punktami. Górnik przed własną publicznością rozegra jeszcze dwa mecze. Jedno z Lechią Gdańsk oraz Lechem Poznań. Górnik po wywalczeniu trzech punktów na swoim koncie zgromadził 25 punktów. Miejsce w europejskich pucharach zagwarantuje także czwarte miejsce na zakończenie rozgrywek grupy mistrzowskiej. Do tego miejsca Górnik traci jeden punkt, a walka toczyła się będzie do ostatniej kolejki.

Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin  2:0 (0:0)

Bramki: Romal Gergel, Łukasz Madej

Żółta kartka: Grendel

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik – Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk, Rafał Kurzawa, Radosław Sobolewski (86′ Mariusz Przybylski), Erik Grendel, Rafał Kosznik, Roman Gergel, Robert Jeż (65′ Szymon Skrzypczak), Konrad Nowak (72′ Łukasz Madej).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Sebastian Murawski, Hubert Matynia (18′ Dominik Kun), Adam Frączczak (81′ Kamil Wojtkowski), Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Ricardo Nunes, Takafumi Akahoshi (63′ Marcin Robak), Łukasz Zwoliński.