/Górnik Zabrze lepszy od Zawiszy

Górnik Zabrze lepszy od Zawiszy

W 30. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Podopieczni Józefa Dankowskiego będą grać w grupie mistrzowskiej.

Przed ostatnią kolejkę zabrzanie plasowali się a na ósmym miejscu w tabeli, ale by awansować musieli liczyć na wygraną Lecha z Podbeskidziem, który zajmował dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem o punkt mniejszym od Górnika.

Dla zabrzan mecz ułożył się znakomicie. Już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku Łukasz Madej dośrodkował w pole karne, gdzie znajdował się Robert Jeż, który pokonał bezradnego Sandomierskiego.

Podopieczni trenera Dankowskiego cały czas atakowali bramkę Zawiszy. W 8. minucie Erik Grendel minimalnie przestrzelił po uderzeniu głową. Goście odpowiedzieli kilkanaście minut później, jednak strzał Barisicia zatrzymał się na obrońcach.

W 51. minucie świetnie rzut wolny rozegrali piłkarze z Bydgoszczy i Josip Barisić umieścił  piłki w siatce.

Pod koniec meczu Robert Jeż płaskim strzałem pokonał Sandomierskiego i dał Górnikowi wygraną.

Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:0)
1:0 – Robert Jeż 1′
1:1 – Josip Barisić 51′
2:1 – Robert Jeż 84′

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera, Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Erik Grendel, Rafał Kurzawa, Robert Jeż (88′ Bartosz Iwan), Łukasz Madej, Szymon Skrzypczak (90′ Konrad Nowak).

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki (68′ Cristian Pulhac), Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Sebastian Ziajka, Sebastian Kamiński (81′ Bartłomiej Pawłowski), Iwan Majewskij, Cornel Predescu (46′ Kamil Drygas), Alvarinho, Mica, Josip Barisić.

Żółte kartki: Magiera (Górnik) oraz Mica (Zawisza).

Sędzia:  Tomasz Musiał.