/Hit kolejki dla Legii

Hit kolejki dla Legii

W 31. kolejce Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań, 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w meczu przy Łazienkowskiej Aleksandar Prijović.

Mecze jak ten zawsze elektryzują całą piłkarską Polskę. Niestety dzisiejsze spotkanie nie mogło porwać kibiców. Zdecydowanie spodziewano się lepszego widowiska.

Od początku spotkania Legia tworzyła sytuacje jednak żadnej nie potrafiła wykończyć. Najwięcej okazji zmarnował w pierwszej połowie Prijović, który uderzał obok albo nad bramką.

Swoje winy z pierwszj połowy odkupił w drugiej części gry. W 62. minucie Pazdan odebrał piłkę Tettehowi, podał do Nikolicia, a ten wystawił ładnie do Prijovicia. Tym razem napastnik Legii już się nie pomylił i pokonał Buricia. Jak się okazało była to pierwsza i jedyna bramka w tym spotkaniu. Po szlagierowym meczu trzy punkty na swoje konto dopisze.

Legia Warszawa – Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 62′ Prijović

Legia: Malarz, Jędrzejczyk, Lewczuk, Rzeźniczak, Hlousek, Duda (Michał Kucharczyk 51.), Pazdan (Kasper Hamalainen 71.), Prijović, Borysiuk, Aleksandrow (Costa Marques Guilherme 59.), Nikolić

Lech: Burić, Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar, Jevtić (Szymon Pawłowski 73.), Trałka, Linetty, Tetteh, Gajos (Kamil Jóźwiak 82.), Bille Nielsen (Dawid Kownacki 84.)

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.