/Jagiellonia mistrzem jesieni sezonu zasadniczego!

Jagiellonia mistrzem jesieni sezonu zasadniczego!

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Piast Gliwice 2:0. Lepszy bilans sprawił, że to białostoczanie zostali mistrzem jesieni trwającego sezonu zasadniczego.

Gospodarze prowadzili grę od pierwszego gwizdka sędziego. Już od pierwszych minut Jakub Szmatuła nie mógł narzekać na nudę w bramce, lecz spisywał się w niej bardzo dobrze, zatrzymując strzały Tomasika, Burligi oraz Vassiljeva Do 33 minuty. Po dosrdkowaniu Konstantina Vassiljeva, piłka trafiła pod nogi Romnczuka, który pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców i otworzył wynik w spotkaniu.

Po zmianie stron Jagiellonia dalej atakowała bramkę Piasta. W 52. minucie Piotr Tomasik uderzył prosto w poprzeczkę. Goście na boisku nie istnieli i niezbyt często gościli pod bramką Kelemena. Białostoczanie podwyższyli wynik w końcówce spotkania. Romanczuk podał na wolne pole do Frankowskiego, który pewnie wykorzystał swoją szansę i ustalił wynik spotkania.

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 2:0 (1:0)

1:0 – Taras Romanczuk 33′
2:0 – Przemysław Frankowski 89′

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga (71′ Dmytro Chomczenowskyj), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik, Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev (89′ Damian Szymański), Rafał Grzyb, Fiodor Cernych (78′ Karol Świderski)

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Edvinas Girdvainis (76′ Josip Barisić), Uros Korun, Marcin Pietrowski, Hebert, Tomasz Mokwa, Michał Masłowski, Paweł Moskwik (66′ Patrik Mraz), Radosław Murawski, Sasa Zivec (59′ Martin Bukata), Bartosz Szeliga.

Żółte kartki: Murawski (Piast).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).