/Jakub Błaszczykowski piłkarzem marca!

Jakub Błaszczykowski piłkarzem marca!

Jakub Błaszczykowski, pomocnik Wisły Kraków, został wybrany najlepszym piłkarzem marca na boiskach Lotto Ekstraklasy.

W głosowaniu brano pod uwagę osiągnięcia piłkarzy z kolejek numer 24-27, na które przypadły między innymi prestiżowe zwycięstwa Wisły: w Derbach Krakowa i Polski. Biała Gwiazda pokonała odpowiednio Cracovią 3:2 i Legię 4:0, do tego doszła strzelanina w Kielcach zakończona zwycięstem krakowian nad Koroną 6:2. W czterech marcowych spotkaniach Błaszczykowski trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i zanotował jedno ostatnie podanie.

Za swoje osiągnięcia otrzymał pięć głosów w plebiscycie na najlepszego piłkarza miesiąca. Wyprzedził drugiego Airama Cabrerę (3 głosy) i trzecich Carlitosa oraz Krzysztofa Drzazgę (obaj dwa głosy).

Błaszczykowski jest trzecim wiślakiem, który zdobywa nagrodę zawodnika miesiąca. Wcześniej otrzymywali ją Jesus Imaz i Zdenek Ondrašek. Obu nie ma już przy Reymonta 20.

AUTOR: KAROLINA WCISŁO

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.