/Kędziora-Teodorczyk-gol! Lech wygrywa w Gdańsku

Kędziora-Teodorczyk-gol! Lech wygrywa w Gdańsku

W 4. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk na PGE Arenie 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Vranjesa z rzutu karnego. Dla Kolejorza dwukrotnie trafił Łukasz Teodorczyk.

Poznaniacy do meczu przystąpili po kompromitacji w Lidze Europejskiej i odpadnięciu w 3. rundzie tych rozgrywek. Pierwsze minuty należały bezapelacyjnie do gospodarzy. W 5. minucie powinno być już 1:0, jednak Janicki fatalnie spudłował. Trzy minuty później przed szansą stanął Vranjesi, lecz obrońcy Kolejorza zdołali zablokować uderzenie Bośniaka. W 20. minucie były zawodnik Lecha, Mateusz Możdzeń, wyłożył piłkę do Makuszewskiego, ten jednak uderzył obok słupka.

Piętnaście minut później sędzia podyktował rzut karny dla Lechii po faulu Wołąkiewicza. Vranjes pewnym uderzeniem pokonał Kotorowskiego, który jednak wyczuł intencje lechisty. Pierwszy skuteczny atak Lecha miał miejsce dopiero w 39. minucie. Lovrencsics dośrodkował do Kownackiego, który pokonał golkipera gospodarzy, lecz zdaniem sędziów znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Tuż przed przerwą czerwony kartonik obejrzał Sadajew za brzydki faul na Łukaszu Trałce.

Lechia mogła znakomicie otworzyć drugą połowę. W 47. minucie Makuszewski przechwycił piłkę od Wołąkiewicza, jednak w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Następnie dominował Lech.  w 49. minucie Jevtić atomowym uderzeniem trafił prosto w poprzeczkę.

W 60. minucie Lovrencsics dośrodkował piłkę do Ubiparipa, który uderzył nad poprzeczką. W końcu w 80. minucie atakujący ciągle Kolejorz wyrównał. Z prawej strony w pole karne dośrodkowywał K Kędziora, a Teodorczyk pewnym strzałem głową pokonał Trelę. Cztery minuty później poznaniacy przeprowadzili analogiczną sytuację zakończoną bramką: Kędziora-Teodorczyk-gol.

LECHIA GDAŃSK – LECH POZNAŃ 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Vranjes (36-karny), 1:1 Teodorczyk (80), 1:2 Teodorczyk (84)

Żółte kartki: Sadajew, Możdżeń – Ubiparip, Trałka, Kownacki, Teodorczyk

Czerwona kartka: Sadajew (45-za faul)

Lechia: Dariusz Trela – Mateusz Możdżeń, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković – Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik (54. Marcin Pietrowski) – Maciej Makuszewski, Stojan Vranjes (74. Adam Buksa), Piotr Grzelczak (86. Bartłomiej Pawłowski) – Zaur Sadajew

Lech: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Darko Jevtić (90. Dariusz Formella) – Dawid Kownacki, Kasper Hamalainen (67. Łukasz Teodorczyk), Gergo Lovrencsics (74. Barry Douglas) – Vojo Ubiparip