/Kolejorz na remis w Lidze Europy

Kolejorz na remis w Lidze Europy

W pierwszej kolejce Ligi Europy Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Os z Belenenses.

Trener Maciej Skorża dokonał kilku istotnych zmian w wyjściowej jedenastce Kolejorza. Tomasz Kędziora, Barry Douglas, Szymon Pawłowski, Karol Linetty oraz Kasper Hamalainen rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych. W ich miejsce na placu gry pojawili się: Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Dariusz Dudka, Dawid Kownacki oraz Dariusz Formella.

W 21 minucie po raz pierwszy zaatakowali mistrzowie Polski. Lewą stroną ruszył Dariusz Formalla, uderzył na bramkę strzeżoną przez Venturę, jednak strzał 20-letniego pomocnika było zbyt słabe, aby zagrozić bramce Portugalczyków. Trzy minuty później z okolicy 20 metra strzał na bramkę Belenenses oddał Denis Thomalla, jednak bramkarz nie miał problemów z interwencją.

W 33 minucie groźną akcję przeprowadzili goście. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Carlos Martins, jednak jeden z uderzenie Miguela Rosy było niecelne. Kilka minut później lewy pomocnik po stałym fragmencie gry piłka trafiła w poprzeczkę.

W 44 minucie lechici mieli doskonałą akcję bramkową. Dariusz Formella zagrał na lewej stronie do Kadara, który dośrodkował w pole karne, jednak uderzenie Trałki niemalże na pustą bramką okazało się bardzo niecelne.

Tuż po przewie Belenenses miało stuprocentową okazję do zdobycia bramki, jednak uderzenie Martina wylądowało na słupku. W 54. minucie Gergo Lovrencsics ruszył prawą stroną boiska, lecz po dośrodkowaniu w pole karne piłkę piąstkował Ventura.

W 65 minucie powinno być 1:0 dla mistrza Polski. Kebba Ceesay przedarł się prawą stroną boiska, podał do Thomalli, którego uderzenie nogą z linii bramkowej wybijał bramkarz Belenenses. Kilkanaście sekund później z rzut rożnego strzał głową Paulusa Arajuuri’ego minimalnie przeszedł nad bramką Portugalczyków. W 73 minucie osamotniony w ataku Szymon Pawłowski strzałem z dystansu próbował zagrozić lizbończykom, lecz Ventura zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Lech Poznań bezbramkowo zremisował z portugalskim zespołem.

Lech Poznań – Os Belenenses 0:0 (0:0)