/Kolejorz remisuje z Pogonią

Kolejorz remisuje z Pogonią

Lech Poznań zremisował w towarzyskim spotkaniu z Pogonią Szczecin 1:1. Goście objęli prowadzenie w pierwszej odsłonie meczu po bramce Adama Frączczaka z rzutu karnego. Wyrównał w drugiej połowie Darko Jevtić.

W pierwszej „11” w Niebiesko-Białych barwach wystąpiło trzech debiutantów: Antonijs Cernomordijs, Jakub Zagórski oraz Krystian Sanocki. W 11 minucie spotkania bramce Pogoni chciał zagrozić Keita, jednak Janukiewicz nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

Kilkanaście minut później Szymon Drewniak mógł wpisać się na listę strzelców, lecz defensywny pomocnik minimalnie chybił z 11 metrów. W 30 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Frączczaka piłka dotknęła ręki jednego z lechitów. Sędzia wskazał na 11 metr, który pewnie na bramkę zamienił Frączczak.

Trzy minuty później zawodnik Portowców mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, lecz po jego uderzeniu futbolówka przeleciała daleko od bramki Kotorowskiego. W 35 minucie Jevtić podał do Sanockiego, lecz młody skrzydłowy Kolejorza nieczysto trafił w piłkę i do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.

W 52 minucie szczecinianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po błędzie Cernomordijsa, Kozłowski znalazł się sam na sam z Buriciem, lecz górą z opresji wyszedł bośniacki bramkarz.

Poznaniacy odpowiedzieli w 59 minucie. Sadajew zagrał prostopadle do Jevticia, który minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Później dwukrotnie z rzutu wolnego bramce Pogoni zagroził Barry Douglas. Pierwsze trafienie wybronił  Kudła, a drugi strzał zatrzymał sie na murze. Piłkę meczową miał w końcówce Sadajew, lecz napastnik Kolejorza spudłował.

LECH POZNAŃ – POGOŃ SZCZECIN 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Frączczak (30-karny), 1:1 Jevtić (59)

Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań)

Lech: Krzysztof Kotorowski (46. Jasmin Burić) – Jakub Zagórski (46. Kamil Szubertowski), Antonijs Cernomordijs, Hubert Wołąkiewicz, Barry Douglas – Szymon Drewniak, Łukasz Trałka (46. Marcin Gawron) – Krystian Sanocki (46. Niklas Zulciak), Darko Jevtić (69. Krzysztof Gładosz), Muhamed Keita (75. Mateusz Klichowicz) – Zaur Sadajew

Pogoń: Radosław Janukiewicz (46. Dawid Kudła) – Błażej Chouwer (46. Wojciech Golla), Michał Koj, Maciej Dąbrowski, Ricardo Nunez (41. Hernani) – Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski (46. Mateusz Matras) – Adam Frączczak (46. Dominik Kun), Shohei Okuno (46. Kamil Wojtkowski), Jakub Bąk (46. Takuya Murayama) – Łukasz Zwoliński (46. Filip Kozłowski)