/Kolejorzem rzutem na taśmę remisuje z Pogonią

Kolejorzem rzutem na taśmę remisuje z Pogonią

W 20 kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. Wynik meczu otworzył Marcin Robak,wyrównał w doliczonym czasie gry Paulus Arajuuri.

Mecz dla poznaniaków rozpoczął się fatalnie, chociaż to najpierw lechici zagrozili bramce rywali.  W 2. minucie. Ubiparip zagrał na prawą stronę do Dariusza Formelli, który uderzył obok słupka. Już w 3. minu­cie żółtą kartka został ukarany Łukasz Trałka, za faul na Rafale Muraw­skim . Z 40 metra piłkę w pole karne wbijał Nunes. Piłka odbiła się od głowy Kaspra Hamalainena, trafiła do Marcina Robaka, który pokonał Macieja Gostomskiego.

Dopiero w 22 minucie poznaniacy mogli zagrozić bramce Portowców. Po rzucie wolnym główkował Tomasz Kędziora, lecz Janukiewicz złapał piłkę i uchronił swój zespół przed stratą bramki. Kilkadziesiąt sekund później doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym upadł Dariusz Formella, lecz sędzia Musiał uznał, że faulu nie było i „11” nie podyktował.

W 35 minucie miała miejsce analogiczna sytuacja do tej z 3  minuty. Poznaniacy wykazali się dużą bezradnością, nie potrafili wybić piłki, która trafiła pod nogi Robaka. Napastnik Pogoni uderzył z kilku metrów i byłoby 2:0, lecz przeszkodził mu Zwoliński, który znalazł się na torze lotu piłki.

Na początku drugiej połowy Darko Jevtić bardzo niecelnie uderzył z 17 metrów. Kilka minut później sytuacji bramkowej nie wykorzystał Kasper Hamalainen.  Podopieczni Macieja Skorży próbowali zagrozić bramce Pogoni, lecz ich akcje były nieskuteczne. W ostatniej minucie meczu Radosław Janukieiwcz nie miał nic do powiedzenia przy strzale … Paulusa Arajuuriego. Gergo Lovrencsics zobaczył na prawej stronie fińskiego stopera, podał do niego, a ten strzałem na wślizgu pokonał golkipera Portowców.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:0 (1:1)

Bramki: 3.min Mar­cin Robak, 90+3 Pau­lus Arajuuri

Żółte Kartki: 3.min. Trałka, 24. For­mella, 30. Kamess,60. Kow­nacki, 75.Rudol

Pogoń Szcze­cin: Janu­kie­wicz, Frączczak(31.Rudol), Golla, Her­nani, Nunes(69.Matynia), Rogal­ski, Muraw­ski, Kamess, Robak, Danie­lak, Zwoliński

Lech Poznań: Gostom­ski– Hen­ri­quez, Kamiń­ski, Ara­ju­uri, Kędziora– Trałka, Jevtić-Kownacki(60.Pawłowski), Hama­la­inen, Formella(45. Lovrenc­sics), Ubiparip(70.Holman)