/Kontra – gol, kontra – gol. Podbeskidzie lepsze od beniaminka

Kontra – gol, kontra – gol. Podbeskidzie lepsze od beniaminka

W 15. kolejce Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonała Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:0 po bramkach Mateusza Możdzenia i Roberta Demjana.

Ostatni raz zespół z Niecieczy triumfował jako gospodarz pod koniec sierpnia z mistrzem Polski. Wygrana przed tygodniem w Kielcach miała być promykiem dobrej gry „Słoników” w kolejnych rundach.

W pierwszej połowie zabrakło sytuacji bramkowych. Na pierwszą dogodną okazję trzeba było czekać do 40. minuty.  Po ładnej akcji z ostrego kąta na bramkę Emilijusa Zubasa strzelał Dalibor Pleva, jednak uderzenie było niecelne.

Drugą połowę znakomicie mogli rozpocząć gospodarze, jednak Jakub Biskup nie zamknął dobrej akcji swojej drużyny.  Kontra bielszczan okazała się zabójcza. Prawą stroną ruszył Kowalski, który podał do Mateusza Możdżenia, a były gracz Lecha Poznań i Lechii Gdańsk popisał się ładnym uderzeniem na bramkę Nowaka.

W 56. minucie Termalica mogła doprowadzić do remisu. Po strzele  z rzutu wolnego Dawida Plizgi górą wyszedł Zubas. Osiem minut później goście wyszli z kolejną kontrą. Doskonale zachował się na boisku Możdżeń, który rozprowadził akcje Podbeskidzia, podał do Adama Mójty, który wyłożył futbolówkę do Roberta Demjana, a ten pewnym uderzeniem trafił do pustej bramki.

Podbeskidzie nie zamierzało przestać. W 77. minucie po dograniu bramce „Słoni” mogli zagrozić Kohei Kato lub Demjan, jednak goście mieli dużo szczęścia. W 83. minucie Termalica mogła zdobyć bramkę kontaktową. Po wrzutce z rogu głową uderzał Emil Drozdowicz, ale Zubas zdołał odbić piłkę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i bielszczanie wywieźli z Mielca komplet punktów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:0)

Bramki: Możdżeń 49′, Demjan 64′

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak – Dalibor Pleva, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki, Dawid Plizga, Mateusz Kupczak, Tomasz Foszmańczyk (78′ Wołodymyr Kowal), Mario Liczka (70′ Emil Drozdowicz), Jakub Biskup (70′ Martin Juhar), Wojciech Kędziora.

Podbeskidzie Bielsko-Biała:  Emilijus Zubas – Adam Pazio, Kristian Kolcak, Krystian Nowak, Adam Mójta, Adam Deja, Mateusz Szczepaniak (62′ Kohei Kato), Mateusz Możdżeń, Marek Sokołowski (72′ Kamil Jonkisz), Jakub Kowalski (90+1′ Frank Adu Kwame), Robert Demjan.

Żółte kartki: Foszmańczyk (Termalica) oraz Jonkisz (Podbeskidzie).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).