/Legia – Ajax 0:3. Holendrzy mogą mówić: Veni, vidi, vici

Legia – Ajax 0:3. Holendrzy mogą mówić: Veni, vidi, vici

Legia Warszawa przegrała z Ajaxem Amsterdam aż 3:0 w meczu rewanżowym 1/16 finału Ligi Europy. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Arkadiusz Milik, który dał Holendrom zwycięstwo w pierwszym spotkaniu rozgrywanym tydzień temu w Amsterdamie. Legia walczyła, ale na własnym stadionie nie pokazała nic na europejskim poziomie.

Złudzeń na awans do 1/8 pozbawił stołecznych Arkadiusz Milik, który już w 11. minucie wyprowadził Ajax na prowadzenie. W środku pola piłkę stracił Dossa Junior, ta trafiła do Milika, który mając wolne miejsce między Jakubem Rzeźniczakiem i Łukaszem Broziem dobiegł do linii pola karnego i trafił tuż pod poprzeczką. Dwie minuty później pod bramką Dusana Kuciaka znowu zrobiło się gorąco z powodu błędów warszawskich obrońców. Słowacki golkiper wypiąstkował piłkę po rzucie wolnym, ale pod bramką zrobił się chaos i futbolówka odbijając się od Nicka Viergevera ponownie znalazła się w siatce. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu wynik na 0:3 ustalił Milik.

Po przerwie gra Legii nie wyglądała tak jak druga połowa meczu w Amsterdamie. Podopieczni Henninga Berga popełniali błędy i grali bez pomysłu. Powiewu świeżości nie dali też ofensywni zmiennicy – Marek Saganowski i Jakub Kosecki. Mając bramkowy komfort, a przed sobą trudny ligowy mecz z PSV Eindhoven, zawodnicy Ajaxu powoli rozgrywali piłkę i nie pojawiali się często w polu karnym gospodarzy. Najbardziej klarowną sytuację wśród legionistów miał Michał Kucharczyk, ale strzelając z dwunastu metrów posłał piłkę wysoko nad bramką. Przed końcem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelał głową Tomasz Jodłowiec, ale pewnie interweniował Cillessen.

Mimo pustych trybun, już od pierwszego gwizdka sędziego było słychać głośny doping spod Torwaru, gdzie zgromadziło się kilka tysięcy stołecznych kibiców. Stadion został zamknięty z powodu kary nałożonej przez UEFA za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas wyjazdowego meczu z Lokeren w ramach fazy grupowej Ligi Europy.

Legia Warszawa – Ajax Amsterdam 0:3 (0:3)

Bramki: Arkadiusz Milik ’11 ’43 Nick Viergever ’13

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Guilherme – Michał Żyro (60. Jakub Kosecki), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (71. Helio Pinto), Michał Kucharczyk – Orlando Sa (60. Marek Saganowski)

Ajax Amsterdam: Jasper Cillessen – Ricardo van Rhijn, Joel Veltman (71. Mike van der Hoorn), Nick Viergever, Nicolai Boilesen – Anwar El Ghazi, Riechedly Bazoer, Thulani Serero, Davy Klaassen (46. Daley Sinkgraven), Ricardo Kishna (79. Lucas Andersen) – Arkadiusz Milik