/Legia górą przy Kałuży

Legia górą przy Kałuży

W hicie 27. kolejki Ekstraklasy Cracovia podjęła Legię Warszawa, ale mimo zaciętego spotkania, gospodarze ulegli przyjezdnym 1:2. „Wojskowi” wrócili na pozycję lidera a krakowianie świętowali na trybunach 110 lat istnienia klubu.

Trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego Frankowskiego padł gol dla Legii. W środku pola piłkę otrzymał Nemanja Nikolić, który podał futbolówkę do dobrze ustawionego Guilherme. Brazylijczyk minął krakowskich obrońców i znalazł się na sam z Sandomierskim pewnie otwierając wynik na 1:0 dla Legii. Utrata bramki nie zgasiła zapału podopiecznych trenera Zielińskiego i już pięć minut później przy Kałuży było już 1:1. Strzałem głową stojącego między słupkami Arkadiusza Malarza pokonał Erik Jendrisek. Asystę z prawej strony boiska zaliczył przy tym trafieniu Jakub Wójcicki. W 25. minucie drużyna „Pasów” mogła pójść za ciosem i wyjść na prowadzenie ale niedokładnie strzelił Miroslav Covilo, a piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po zmianie stron na boisku nie brakowało walki w polach karnych obu drużyn. W 66. minucie blisko szczęścia był Jendrisek, ale jego strzał wybił na rzut rożny Arkadiusz Malarz. Chwilę później strzelał Budziński. Futbolówka trafiła w ręce warszawskiego golkipera ale ten popełnił błąd i wypuścił ją co szybko wykorzystał Jendrisek. Na nieszczęście dla Cracovi, zrobił to nieskutecznie. Później do głosu doszła Legia. W 83. minucie wynik na 2:1 dla Legii ustalił Aleksandar Prijovic. Szwajcar otrzymał podanie od Igora Lewczuka i w sytuacji sam na sam z Sandomierskim umieścił piłkę w siatce.

Na trybunach przy Kałuży zgromadziło się 14. tysięcy kibiców, a z okazji 110-lecia istnienia klubu pojawiło się 1906 flag w barwach Cracovii.

Cracovia – Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 3’Guilherme 8’Jendrisek 83’Prijovic