/Legia-Lechia na remis

Legia-Lechia na remis

W ostatnim sobotnim spotkaniu 29. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała z Lechią Gdańsk, 1:1. Bramki w meczu zdobywali Ondrej Duda i Grzegorz Kuświk.

Lechia wyszła na to spotkanie bardzo zmotywowana, bowiem wciąż nie może być pewna miejsca w pierwszej ósemce po rundzie zasadniczej. Jednak zapał gości został ostudzony już w 21. minucie gry, kiedy to Duda trafił do bramki strzeżonej przez Milinkovicia.

Lechia doprowadziła do remisu w pierwszych minutach drugiej części gry. Peszko wpadł w pole karne, po jego strzale piłka odbiła się od Malarza, dopadł do niej Kuświk, trafił jeszcze w Rzeźniczaka, ale dobitka była już skuteczna. W 57. minucie boisko opuścił Borysiuk. Za faul na Maku tuż przed polem karnym obejrzał czerwoną kartkę. Legia grająca w osłabieniu nie dała jednak wydrzeć sobie remisu i drużyny podzieliły się punktami.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Bramki: 21′ Duda – 47′ Kuświk

Legia: Malarz, Jędrzejczyk, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek, Borysiuk ( 56.), Vranjes (Michał Kopczyński 90.+1.), Guilherme, Prijović, Duda (Michał Masłowski 82.), Nikolić (Michaił Aleksandrow 60.)
Lechia: Milinković-Savić, Wawrzyniak, Maloca, Janicki, Krasić, Chrapek, Peszko (Lukas Haraslin 64.), Mak (Martin Kobylański 87.), Mila, Paixao, Kuświk