/Legia lepsza od Cracovii

Legia lepsza od Cracovii

W ostatnim meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała znajdującą się w strefie spadkowej Cracovię, tym samym umacniając się na pozycji lidera. Samobójcze trafienie zapisał na swoim koncie Adam Marciniak, a wynik na 2:0 ustalił Orlando Sa. W sierpniowym starciu przy Kałuży „Pasy” uległy Mistrzom Polski 1:3.

Krakowianie od pierwszego gwizdka grali pewnie i agresywnie, ale ich zapał został skarcony już w 10. minucie, kiedy stojącego między słupkami kolegę z drużyny pokonał Adam Marciniak. Defensor nie poradził sobie z Michałem Żyro i z bliskiej odległości wpakował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą wynik mógł podwyższyć walczący o przedłużenie kontraktu Helio Pinto, ale jego strzał głową był zbyt lekki i nie zaskoczył Krzysztofa Pilarza.

„Pasy” co rusz próbowały zagrozić bramce Kuciaka, ale defensywa stołecznej drużyny zachowywała się bez zarzutu. Blisko szczęścia był Deniss Rakels, którego strzał sprzed pola karnego zmusił do trudnej interwencji słowackiego golkipera. Chwilę później mocno uderzoną przez Pinto piłkę zatrzymał Pilarz, ale „Wojskowi” dalej okupowali połowę rywala i w 72. minucie doprowadzili do podwyższenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ósmą bramkę w rozgrywkach zdobył Orlando Sa, który na murawie pojawił się zaledwie cztery minuty wcześniej.

Cracovia z osiemnastoma punktami na koncie zajmuje obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli więc punktów potrzebuje jak tlenu. Drużyna Roberta Podolińskiego, dziś oglądającego mecz z trybun, będzie mogła przerwać złą passę w sobotę grając u siebie z Jagiellonią Białystok. Legia podwyższyła przewagę nad znajdującymi się na podium Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław do sześciu punktów. W następnej kolejce zmierzy się z Górnikiem w Zabrzu.

Mecz został poprzedzony minutą ciszy w związku ze śmiercią Zbigniewa Korola, wieloletniego pracownika klubu z Łazienkowskiej oraz tragicznie zmarłych w wypadku samochodowym dwóch kibiców Legii, wracających z Belgii po meczu fazy grupowej Ligi Europy z KSC Lokeren.

Legia Warszawa – Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 10′ Adam Marciniak 72’Orlando Sa

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Guilherme – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Helio Pinto, Ondrej Duda (84. Krystian Bielik), Jakub Kosecki (75. Michał Kucharczyk) – Miroslav Radovic (68. Orlando Sa)

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Adam Marciniak (84. Krzysztof Nykiel) – Luiz Santos, Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Przemysław Kita (66. Dariusz Zjawiński), Marcin Budziński, Boubacar Dialiba – Deniss Rakels (71. Łukasz Zejdler)