/Legia wraca na właściwe tory i przerywa dobrą passę Zawiszy

Legia wraca na właściwe tory i przerywa dobrą passę Zawiszy

W ramach 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa podjęła na własnym obiekcie Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się Żyro i Kucharczyk. Przegrana na Łazienkowskiej przerwała dobrą passę Zawiszy, który przegrał po raz pierwszy w tym roku.

Stołeczni dobrze rozpoczęli spotkanie i w ciągu pierwszych minut nie dali wyjść Zawiszy z własnej połowy. W 13. minucie wynik meczu mógł otworzyć Marek Saganowski. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Ivica Vrdoljak, ale jego strzał jak i dwie dobitki Marka Saganowskiego doskonale obronił Grzegorz Sandomierski. Bydgoski bramkarz przez całe spotkanie popisywał się świetną dyspozycją i był najpewniejszym punktem bydgoskiego zespołu. Goście przebudzili się pod koniec pierwszej połowy i raz po raz atakowali bramkę rywali. Szansy na zdobycie bramki nie wykorzystali jednak Alvarinho i Jakub Świerczok. Przed przerwą Sandomierkiego dwukrotnie próbował pokonać Guilherme, ale golkiper tylko potwierdzał swoją wysoką formę.

Legioniści potwierdzili boiskową dominację dopiero w 57. minucie. Po dośrodkowaniu Tomasza Jodłowca do bramki próbował trafić Michał Żyro, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Obrona Zawiszy pozwoliła mu na dobitkę głową i otwarcie wyniku. Stojący między słupkami Sandomierski nie miał czasu na reakcję. Osiem minut później głową trafił Michał Kucharczyk. Futbolówkę wybijał Jakub Wójcicki a ta spadła prosto na głowę Kucharczyka, który przelobował ją nad zaskoczonym golkiperem. W końcówce nad poprzeczką strzelił Brzyski, a Dusana Kuciaka próbował pokonać z dystansu Kamil Drygas.

Dzięki kompletowi punktów Mistrzowie Polski umocnili się na pozycji lidera i powiększyli przewagę nad drugim Lechem do czterech punktów. Za tydzień zmierzą się z Ruchem w Chorzowie. Podopieczni Mariusza Rumaka mimo dobrej wiosny nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a spotkanie z Cracovią w ramach 29. kolejki Ekstraklasy będzie dla nich walką o życie.

Kolejny raz nieudana okazała się akcja Legii w ramach „Charytatywnej Wiosny”. Mimo przewidywań na stadionie im. Wojska Polskiego pojawiło się mniej niż 20. tysięcy kibiców – dokładnie 16 646. Przez niską frekwencję „Wojskowi” nie wesprą finansowo weteranów wojennych – Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)

Bramki: 57’Żyro 65’Kucharczyk

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak (88. Igor Lewczuk), Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Guilherme (77. Michał Masłowski), Michał Kucharczyk – Marek Saganowski

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Andre Micael Pereira, Luka Maric, Sebastian Ziajka – Bartłomiej Pawłowski (46. Sebastian Kamiński), Iwan Majewski, Kamil Drygas, Mica, Alvarinho (78. Jakub Smektała) – Jakub Świerczok (62. Josip Barisic)