/Legia wygrała z Pogonią i pozostała liderem

Legia wygrała z Pogonią i pozostała liderem

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Pogoń Szczecin 2:1 i utrzymała pozycję lidera w ligowej tabeli. Dzięki pierwszemu miejscu w fazie mistrzowskiej podejmie drugiego Lecha w Warszawie. Do bramki trafiali dziś Guilherme i Igor Lewczuk, a jedyną bramkę dla „Portowców” zdobył Łukasz Zwoliński.

Trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego Lyczmańskiego wynik niespodziewanie otworzyli będący w dobrej formie goście. Stojącego między słupkami Dusana Kuciaka pokonał głową Łukasz Zwoliński. Po zmianie stron siłę pokazała Legia, która skutecznie wykorzystała zmęczonych pierwszą połową „Portowców”. W 50. minucie wyrównał Guilherme, a dziewiętnaście minut później bramkę dającą zwycięstwo zdobył Igor Lewczuk.  Portugalczyk wykorzystał piłkę odbitą od defensora Pogoni i z kilku metrów pokonał Radosława Janukiewicza. Lewczukowi piłkę wyłożył Dominik Furman, a legionista głową umieścił ją w siatce. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry czerwoną kartką został ukarany Michał Janota.

W sobotę podopieczni Henninga Berga zagrają w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Rywalem „Legionistów” będzie największy ligowy przeciwnik – Lech Poznań. Pogoń zakończyła grę w fazie zasadniczej na siódmym miejscu.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)

Bramki: 50’Guilherme 69’Lewczuk

Legia Warszawa: Kuciak, Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski, Furman (Ivica Vrdoljak 90.+2.), Jodłowiec, Żyro, Guilherme (Michał Masłowski 83.), Kucharczyk, Saganowski (Carlos Orlando Sa 46.)

Pogoń Szczecin: Janukiewicz, Nunes, Matras, Golla, Rudol, Rogalski, Murawski, Kamess (Karol Danielak 73.), Frączczak, Kun (Michał Janota 87.), Zwoliński