/Legia wypunktowała Botosani

Legia wypunktowała Botosani

Legia Warszawa pewnie pokonała na wyjeździe rumuńskie Botosani 3:0 i awansowała do kolejnej rundy eliminacynej Ligi Europy. Do bramki trafili Guilherme oraz dwaj nowi napastnicy stołecznej drużyny – Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović. W pierwszym spotkaniu, wygranym 1:0, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Ondrej Duda. Warszawianie w III rundzie zmierzą się z albańskim Kukesi, które pokonało Mladost Podgorica.

Stołeczni do awansu potrzebowali bezbramkowego remisu, dla Rumunów bramki były na wagę złota. Od początku pewniej atakowali przyjezdni. Pierwszym dobrym strzałem popisał się Michał Kucharczyk, ale futbolówka przeleciała obok słupka. W 7. minucie wynik otworzył Guilherme. Brazylijczyk dostał piłkę od Kucharczyka i nie dał szans stojącemu między słupkami Iljewowi. Po kilkunastu minutach wykazać musiał się Dusan Kuciak, którego pokonać próbował Attilii Hadnagu. Wcześniej niecelnie strzelał Raul Costin. W 32. minucie bohater pierwszego meczu, Ondrej Duda,  w sytuacji sam na sam z bramkarzem, posłał piłkę w trybuny. Sześć minut później w polu karnym Botosani został sfaulowany Nemanja Nikolić, za co sędzia podyktował rzut karny dla Legii. Jedenastkę pewnie wykorzystał wcześniej faulowany Węgier.

Po zmianie stron legioniści będący niemal pewni awansu do kolejnej rundy stwarzali mniej sytuacji i byli nieuważni w defensywie. Wykorzystując błędy warszawskich obrońców drogę do bramki Dusana Kuciaka znajdowali gospodarze. Słowaka próbowali pokonać Quenten Martinus, Florin Ascinte i Marius Croitoru, ale ten stawał na wysokości zadania albo ratował go słupek. W 84. minucie  pierwszego gola w barwach „Wojskowych” zanotował Aleksandar Prijović, który w sytuacji sam na sam pokonał Płamena Iliewa i ustalił wynik meczu.

W najbliższą niedzielę, w ramach 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, legioniści zmierza się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na inauguracje wicemistrzowie Polski pokonali Śląsk we Wrocławiu aż 4:1. Z kwalifikacji do Ligi Europy odpadły dziś dwa polskie zespoły – Jagiellonia Białystok nie dała rady Omonii Nikozja a Śląsk Wrocław przegrał z IFK Goeteborg.

FC Botosani – Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Guilherme ‚7 Nikolić (k)’38 Prijović’84

FK Botosani: Płamen Ilijew Andrei Patache (33 Quenten Martinus),Florin Plamada, Andrei Cordos (46 Gabriel Vasvari), Florin Acsinte, Ciprian Brata, Raul Costin (73 Scott Robertson), Stelian Cucu, Marius Croitoru,Radosław Dimitrow, Attila Hadnagy

Legia Warszawa:  Dusan Kuciak Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski (46 Michał Żyro) Guilherme,Dominik Furman,Tomasz Jodłowiec (79 Michał Masłowski), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk Nemanja Nikolić (70 Aleksandar Prijović)