/„Lidera mamy…!” – pewna wygrana Polaków z Gibraltarem

„Lidera mamy…!” – pewna wygrana Polaków z Gibraltarem

Reprezentacja Polski pokonała pewnie Gibraltar 7:0 w pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016 we Francji. Bramki strzelali: cztery Robert Lewandowski, dwie Kamil Grosicki, jedno trafienie dołożył Łukasz Szukała.

Selekcjoner reprezentacji Polski wystawił od pierwszych w spotkaniu z Gibraltarem dwóch napastników – Roberta Lewandowskiego oraz Arkadiusza Milika. Od początku do ataku rzucili się podopieczni byłego trenera Górnika Zabrze. W 8 minucie spotkania strzałem z dystansu popisał się Arek Milik, jednak bramkarz palcami wybił piłkę na rzut rożny. Kilkanaście sekund później bramkarz intuicyjnie wybił futbolówkę na rzut rożny. W 12 minucie golkiper był już bez szans. Grosicki dostał idealne podanie przed polem karnym rywala, postanowił uderzyć po ziemi, piłka trafiła w światło bramki. W 22 minucie dał się ograć Olkowski, zawodnik Gibraltaru minął obrońcę reprezentacji i uderzył z dystansu – piłka minęła światło bramki Szczęsnego. Szczęścia próbował Brian Perez. Minutę później Klich dośrodkował z rzutu rożnego, bramkarz z trudem odbił piłkę. W 25 minucie piłka po uderzeniu Lewandowskiego z rzutu wolnego minęła światło bramki. Do końca pierwszej połowy kadra Nawałki atakowała bramkę gospodarzy, jednak bezskutecznie.

W drugiej części spotkania Polacy rozpoczęli atak na bramkę Gibraltaru. W 48 minucie drugi raz trafił Grosicki, dwie minuty później Warzywniak podał z lewej strony do Lewandowskiego, a ten pokonał strzałem głową piłkę do siatki. Trzy minuty później snajper Bayernu Monachium trafił po raz drugi, tym razem dośrodkowywał Rybus.

W 58. swoją debiutancką bramkę w biało-czerwonych barwach zdobył Łukasz Szukała. Mateusz Klich dośrodkowywał z rzutu wolnego, a zawodnik z Bukaresztu wpisał się na listę strzelców.

W 66. minucie z dystansu próbował uderzyć Marcin Rybus, trafił jednak w słupek. W 73. minucie z kilku metrów prosto w bramkarza trafił Sobota. W 86 minucie hattricka zaliczył Lewandowski, który otrzymał idealną piłkę od Rybusa i pewnie pokonał golkipera gospodarzy. W doliczonym czasie gry kropkę nad i postawił napastnik Bayernu, pokonując bramkarza Gibraltaru po raz czwarty.

Gibraltar-Polska 0-7

Bramki: 12., 48. Grosicki, 50., 53., 86, 90+ Lewandowski, 73. Sobota

Gibraltar: Jordan Perez – Scott Wiseman,  Roy Chipolina, David Artell (88. Aaron Payas), Joseph Chipolina – Lee Casciaro, Ryan Casciaro, Rafa Bado (46. Jake Gosling), Liam Walker, Brian Perez –  Kyle Casciaro (63. Adam Priestley).

Polska: Wojciech Szczęsny – Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak – 11. Kamil Grosicki (78. Filip Starzyński), Mateusz Klich (71. Krzysztof Mączyński), Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik (71. Waldemar Sobota), Maciej Rybus – Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Artell – Klich, Glik.

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.