/LM: Juventus i Barcelona grają dalej

LM: Juventus i Barcelona grają dalej

Juventus rozbił na Signal-Iduna Park BVB 3:0, a Duma Katalonii po raz drugi pokonała Manchester City, tym razem 1:0.

Barcelona prowadzić powinna już od 6 minuty, ale po błędzie Kompany’ego Neymar uderzył w słupek. Chwilę później na bramkę strzelał Messi, ale tym razem dobrze interweniował Hart. Anglicy potrzebowali dwóch bramek, by doprowadzić do dogrywki, ale nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu okazji pod bramką Barcelony. Mistrzowie Anglii skapitulowali w 31 minucie. Messi idealnie dograł do Rakiticia, a ten przelobował Harta, który wybiegł z bramki. Jeszcze przed przerwą w słupek trafił Suarez.  Po przerwie lepiej grać zaczęli Anglicy, co prawie nie skończyło się dla nich bramką. W 77. minucie Mascherano faulował Aguero i sędzia podyktował „jedenastkę” , ale świetnie interweniował golkiper Barcelony.  Do siatki mógł trafić jeszcze Suarez i Messi, ale za każdym razem dobrze interweniował Hart.

FC Barcelona – Manchester City  1:0 (1:0)

Bramki: 31. Rakitić

Barcelona: ter Stegen – Alves (90+1′ Adriano), Pique, Mathieu, Alba – Rakitić (84′ Rafinha), Mascherano, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar.

Man City: Hart – Sagna, Kompany, Demichelis, Kolarov – Fernandinho, Toure (72′ Bony) – Nasri (46′ Navas), Silva, Milner (87′ Lampard) – Aguero.

O awansie do kolejnej rundy marzyli piłkarze Borussi, ale ich marzenia szybko legły w gruzach. Już w 3. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Tevez, który strzelał tuż obok słupka i Weindenfeller nie zdążył z interwencją. Po starcie gola Niemcy nie mieli pomysłu na grę i większość akcji rozgrywali na środku boiska. Po 15 minutach strzał na bramkę oddał Lichsteiner ale tym razem bramkarz BVB czujnie zachował się w bramce. Po przerwie niewiele zmieniło się w obrazie gry Borussi, a nieliczne strzały z dystansu nie przynosiły efektów. W 70. minucie Tevez zagrał do Moraty, a ten nie mógł tego nie skończyć i przypieczętował awans. Kilka minut później do bramki po strzale z dystansu ponownie trafił Tevez.

Borussia Dortmund – Juventus Turyn 0:3 (0:1)

Bramki: 3., 79., Tevez, 70. Morata

Borussia: Weidenfeller – Sokratis, Subotić, Hummels, Schmelzer (46′ Kirch) – Bender (63′ Ramos), Gundogan – Mchitarjan (63′ Błaszczykowski), Kampl, Reus – Aubameyang.

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Vidal, Pogba (27′ Barzagli) – Pereyra – Morata (78′ Matri), Tevez (81′ Pepe).

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.