/Marcin Brosz trenerem Górnika Zabrze!

Marcin Brosz trenerem Górnika Zabrze!

Nowym szkoleniowcem Górnika Zabrze został Marcin Brosz. Zastąpił on na ławce trenerskiej Jana Żurka, który w poprzednim sezonie prowadził zespół w 12 spotkaniach ligowych.

Parę lat minęło od mojej gry w Górniku Zabrze. Wiele się na pewno zmieniło. Były potężne oczekiwania, teraz są również. Naszym głównym celem jest odbudowa marki Górnik Zabrze, prestiżu klubu. Chcemy wspólnie to budować – powiedział oficjalnej stronie Górnika Marcin Brosz.

43-letni Marcin Brosz podpisał z Górnikiem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nowy trener naszego klubu, to wychowanek Górnika Knurów. W latach 1998-2001 występował w Górniku Zabrzu. W czasie swojej piłkarskiej kariery Marcin Brosz reprezentował także brawy Szombierek Bytom, Polonii Bytom, GKS-u Bełchatów, KS Myszków, i Koszarawy Żywiec.

Jako szkoleniowiec prowadził m.in. Polonię Bytom, Koszarawę, Podbeskidzie, Odrę Wodzisław, Piasta Gliwice i Koronę Kielce. Z gliwickim klubem awansował najpierw do Ekstraklasy, a później do europejskich pucharów.

Marcinowi Broszowi życzymy powodzenia w pracy z klubem 14-krotnego mistrza Polski.

Zarząd Górnika Zabrze SSA dziękuje Janowi Żurkowi za pracę z zespołem, której się podjął w bardzo trudnym momencie. Szkoleniowiec nadal będzie odpowiadał za klubowy skauting.

źródło: gornikzabrze.pl

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.