/Mistrz Polski w ćwierćfinale Pucharu Polski

Mistrz Polski w ćwierćfinale Pucharu Polski

W 1/8 finału Pucharu Polski Lech Poznań pokonał Ruch Chorzów 1:0. Bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału zdobył Rafał Grodzicki, pokonując własnego bramkarza i dając mistrzowi Polski wygraną.

W piątej minucie spotkania poznaniacy mieli pierwszą sytuację bramkową. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę Marcina Kamińskiego, jednak Wojciech Skaba nie miał problemu z interwencją. Minutę później podopieczni trenera Macieja Skorży zachowali się lepiej w środkowej części boiska, na bramkę chorzowian ruszył Szymon Pawłowski, lecz strzał lewoskrzydłowego Kolejorza był zbyt słaby.

W 14 minucie spotkania z kontrą ruszyli poznaniacy. Znakomite spotkanie na lewej stronie otrzymał Pawłowski, który dośrodkował w pole karne, lecz Dawid Kownacki minął się z piłką, a uderzenie Dariusza Formelli poszybowało wysoko nad bramką Skaby. Cztery minuty później powinno być 1:0 dla Kolejorza. Po wymianie podań między lechitami, futbolówka trafiła na okolice 16 metra, gdzie znajdowali się Pawłowski z Kownackim. Młody zawodnik mistrza Polski był lepiej ustawiony i to on powinien oddawać strzał, jednak na bramkę Ruchu uderzał ostatecznie Pawłowski, który mając naprzeciw siebie tylko bramkarz chybił.

W 24. minucie spotkania ponownie z kontrą ruszyli lechici. Z prawej strony znakomite podanie otrzymał Kownacki, który mocno uderzył na bramkę Skaby –piłka minimalnie minęła światło bramki. Jedenaście minut później prawą stroną z kontratakiem ruszył Ceesay. Gambijczyk podał w pole karne, lecz uderzenie głową Pawłowskiego wyłapał golkiper gości.

W końcówce pierwszej części spotkania pierwsza poważną akcję przeprowadzili chorzowianie. Na prawej stronie piłkę otrzymał Patryk Lipski, który uderzył jednak w boczną siatkę. W 50. minucie Lech Poznań wyszedł na prowadzenie po bramce samobójczej Rafała Grodzickiego.

W 76. minucie meczu poznaniacy byli o włos od strzelenia drugiego gola. Karol Linetty dośrodkował w pole karne, lecz żaden z lechitów nie zdołał dopaść do piłki. Blisko strzelania gola był także Darko Jevtić, jednak szwajcarski pomocnik uderzył ponad bramką Skaby.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i podopieczni trenera Macieja Skorży mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, gdzie czeka Zagłębie Lubin.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)