/Ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach – pierwsze zwycięstwo Artura Stolikowskiego

Ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach – pierwsze zwycięstwo Artura Stolikowskiego

Nic tak nie cieszy, jak osiągnięte wspólnym wysiłkiem zwycięstwo. A każdy puchar drużynowy jest sumą wysiłku każdego z graczy: setki godzin poświęconych na treningi, morze determinacji na drodze do sukcesu i odrobina zaciętości w rywalizacji na boisku.

Artur Stolikowski wie o tym doskonale. „AMP Futbol to dyscyplina osób niepełnosprawnych po amputacjach kończyn dolnych lub górnych” – tłumaczy, z dumą trzymając ogromny puchar, zdobyty podczas międzynarodowego turnieju Podhale Cup w Nowym Targu w 2015 roku. Nawet występując solo, przed kamerą, podkreśla że to nagroda, którą dzieli z całą drużyną, która reprezentowała wtedy Polskę. Kolejne wygrane mecze posypały się lawinowo. Artur wylicza zwycięstwa bez zająknięcia: Polska vs Irlandia, Polska vs Holandia, Polska vs Ukraina… Nikt tak jak on nie udowadnia, że wszelkie ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

„Pierwsze zwycięstwo” to kampania przygotowana przez markę Tryumf, która serią wywiadów z utytułowanymi w różnych dziedzinach bohaterami pokazuje, że najgorsze, co można zrobić na drodze do mistrzostwa, to poddać się. Każdy puchar, medal czy statuetka wymagają uporu i ciężkiej pracy, a upadki i porażki są nieodłączną częścią tego równania. Za to najtrudniejsze zwycięstwo daje zazwyczaj największą satysfakcję. Artur Stolikowski opowiada o swoich doświadczeniach na polu AMP Futbolu. Zainspiruj się jego historią!

Artur Stolikowski – urodził się w 1979 w małej wsi Radziki Duże. W wieku 28. lat uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego amputowano lewą kończynę dolną na wysokości podudzia. Poszukując sportów dla osób niepełnosprawnych, trafił na AMP Futbol. Największym sukcesem był występ w reprezentacji Polski w międzynarodowym turnieju Podhale Cup w 2015 roku.

Typowy Janusz - zwykle kibicuje słabszym, ale cieszy się gdy wygrywa Bayern Monachium, Real Madryt i Tottenham.