/Piast i Górnik dzielą się punktami

Piast i Górnik dzielą się punktami

Piast zremisował z Górnikiem Zabrze 2:2. Dla gospodarzy do siatki trafiali Badia i Szeliga, a dla zabrzan Kosznik oraz po samobójczym golu Brożek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zabrzanie, którzy od razu wypracowali sobie przewagę na boisku,  z której jednak  nic nie wynikało.  W 10. minucie uderzał Łuczak, ale na posterunku był Rusov. Dziesięć minut później z pierwszej piłki uderzył Iwan. Futbolówka poleciała w okienko, jednak w ostatniej chwili golkiper Piasta sparował ją na aut. Chwilę później strzelał Łuczak, ale piłka poleciała obok słupka.  W 27. minucie Vassiljev wrzucał piłkę w pole karne, gdzie czekał Wilczek, jednak najlepszy gracz Piastunek nie zdołał skierować futbolówki do siatki.  Po 35 minutach gry na tablicy wreszcie zmienił się wynik. Gospodarze w polu karnym popełnili mnóstwo błędów co wykorzystał Kosznik i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Piasta. Tuż przed końcem pierwszej połowy świetne podanie od kolegów otrzymał Badia i potężnym uderzeniem z pola karnego wyrównał stan spotkania.

Początek drugiej połowy był spokojny w wykonaniu obu drużyn. Groźnie zrobiło się pod bramką Steinborsa, kiedy Zives podał do Wilczka, a ten zablokowany został w ostatniej chwili. Po godzinie gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Wilczek odegrał do Szeligi, a ten płaskim strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi gości. Zabrzanie z letargu otrząsnęli się dopiero dziesięć minut przed końcem spotkania. Sprzed pola karnego uderzał Łuczak, jednak z problemami bronił Rusov. Kiedy wydawało się, że gospodarze dowiozą zwycięstwo do końca, do własnej bramki piłkę skierował Brożek.

Piast Gliwice – Górnik  Zabrze 2:2 (1:1)

Bramki: 43. Badia, 64. Szeliga – 35. Kosznik, 87.Brożek (sam.)

Żółte kartki: Pogdórski, Szeliga – Iwan, Łuczak

Piast: Dobrivoj Rusov – Tomasz Mokwa, Hebert Silva Santos, Kornel Osyra, Piotr Brożek – Tomasz Podgórski (62. Bartosz Szeliga), Radosław Murawski, Konstantin Vassiljev, Gerard Badia (85. Adrian Klepczyński) – Sasa Zivec (72. Carles Martinez) – Kamil Wilczek.

Górnik: Pavels Steinbors – Adam Danch, Błażej Augustyn, Mariusz Magiera – Roman Gergel, Radosław Sobolewski (29. Oleksandr Szeweluchin), Erik Grendel, Bartosz Iwan (62. Robert Jeż), Łukasz Madej (78. Szymon Skrzypczak), Rafał Kosznik – Wojciech Łuczak.

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.