/Piast „tylko” wicemistrzem Polski!

Piast „tylko” wicemistrzem Polski!

Piast Gliwice przegrał z KGHMM Zagłębiem Lubin 0:1 w meczu kończącym sezon 2015/2016 po golu Michala Papadopulosa i został wicemistrzem Polski. Lubinianie zajęli 3. lokatę w tabeli i zagrają w el. Ligi Europy.

Pierwsze paręnaście minut cechowała nerwowość w grze obu zespołów. Było to zapewne spowodowane ciężarem gatunkowym spotkania. Jednak w końcu lubinianie się przełamali. W 12. minucie Filip Starzyński popisał się strzałem z dystansu ale świetnie na posterunku spisał się Jakub Szmatuła, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Po upływie dziesięciu minut przed szansą na gola stanęły Piastunki. Sasa Zivievc pięknym rajdem prawą stronę boiska minął rywali i uderzył minimalnie obok słupka bramki.

Jednak to goście lepiej opanowali nerwy i stwarzali więcej okazji na gola. Efekt ich poczynań w ofensywie został nagrodzony w 26. minucie rywalizacji. Aleksandr Todorovski dośrodkował piłkę w pole karne, a Maciej Dąbrowski zgrał ją pod nogi Michala Papadopulosa. Napastnik Zagłębia nie zmarnował tej sytuacji i umieścił piłkę w siatce.

Gliwiczanie robili co mogli i za wszelką cenę chcieli odpowiedzieć na trafienie rywali Ale w niedzielne popołudnie defensywa „Miedziowych” była bardzo dobrze dysponowana. W 40. minucie bliski szczęścia był Kamil Vacek. Jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W ostatniej akcji pierwszej połowy to podopieczni trenera Piotra Stokłowca mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Herbet nie upilnował do końca w polu karnym Łukasza Janoszki, który strzałem z ostrego kąta próbował pokonać Szmatułę

Po zamianie stron do ataku ruszyli zawodnicy Piasta i to oni dominowali w tej części spotkania. W 55. minucie gry bliski wyrównania był Radosław Murawski. Kapitan Piasta dopadł do źle wybitej piłki i uderzył minimalnie nad poprzeczką. Dziesięć minut później po drugiej stronie boiska Filip Starzyński ładnie dograł do Łukasza Janoszki, a ten huknął minimalnie nad bramką. W odpowiedzi Patrik Mraz dośrodkował piłkę wprost na głowę Heberta, który trafił w poprzeczkę. Czas uciekał, ale gliwiczanie byli nieugięci. W 75. minucie Mateusz Mak prostym strzałem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć Martina Polacka, ale trafił prosto w niego. Gospodarzom do końca nie udało się jednak wyrównać stanu rywalizacji. Mimo dzisiejszej porażki Piast Gliwice został nowym wicemistrzem Polski, z kolei Zagłębie Lubin zajęło trzecie miejsce i w przyszłym również zagra w eliminacjach Ligi Europy.

Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 – Michal Papadopulos 27′