/Piast wygrywa z Cracovią

Piast wygrywa z Cracovią

W 9. Kolejce T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Cracovią 4:2. Bramki zdobyli Bartosz Szeliga, Gerard Badia, Ruben Jurado, Kamil Wilczek, a gole dla „Pasów” strzelali Mateusz Żytko oraz Miroslav Covilo.

Cracovia nie wykorzystała doskonałej okazji w 11 minucie meczu. Rekels dograł na piaty metr do Diabanga, ale Senegalczyk z bliskiej odległości nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy. W 18 minucie meczu Szeliga dostał piłkę w  środku pola, popędził do przodu i strzałem sprzed pola karnego pokonał Pilarza. W 33 minucie Diabang wpadł z piłką w pole karne i uderzył prosto w Cifuentesa. Minutę później gola na 2:0 zdobył Badia, który huknął zza pola karnego, Pilarz był bez szans. W  41 minucie Piast zdobył trzecia bramkę. Szeliga dograł z lewej strony na piąty metr, gdzie był Jurado, który prostym strzałem pokonał Pilarza.

Na drugą połowę lepiej weszła Cracovia. W 49 minucie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Żytko. Kilka minut później gości mogli zdobyć drugą bramkę – Rekels w sytuacji sam na sam próbował przelobować bramkarza, jednak trafił wprost w niego. W 66 minucie Szeliga przed polem karnym oddal piłkę do Brożka, jednak  ten trafił niecelnie. Minutę później Izvolt dośrodkował w pole karne prosto na głowę Wilczka, który wpakował piłkę do bramki i podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 75 minucie doskonałą interwencją popisał się Szmatuła, który zastąpił na boisku Cifuentesa. Nowak zagrał w polu karnym do Budzińskiego, który od razu uderzył na bramkę, jednak bramkarz był na posterunku. Na 10 minut przed końcem Covilo wpakował piłkę do bramki Szmatuły!

Piast Gliwice – Cracovia 4:3 (3:0)

Bramki: 18. Szeliga, 34.  Badia, 41. Jurado, 67. Wilczek – 49. Żytko (k.), 80. Covilio

Żółte kartki:  Hanzel – Budziński, Żytko, Marciniak

Piast: Alberto Cifuentes (72. Jakub Szmatuła) – Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Piotr Brożek – Łukasz Hanzel, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga, Kamil Wilczek (74. Wojciech Kędziora)– Gerard Badia (63. Matej Izvolt), Ruben Jurado

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Adam Marciniak, Mateusz Żytko, Krzysztof Nykiel, Mirslav Covilo – Damian Dąbrowski (77. Jakub Mrozik), Boubacar Dialiba, Mateusz Cetnarski (64. Dawid Nowak), Deleu – Deniss Rakels (69. Dariusz Zjawiński), Marcin Budzińsk