/Piękne gole w Szczecinie. Remis Pogoni z Cracovią

Piękne gole w Szczecinie. Remis Pogoni z Cracovią

W 28. kolejce Ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała z Cracovią 2:2.

Już w 8. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu wolnego Adam Gyurcso, który huknął w samo okienko. W pierwszej połowie kontuzjowanego Huberta Wołąkiewicza na boisku zastąpił Tomas Vestenicky i chwilę później wpisał się na listę strzelców. Słowak huknął z linii pola karnego.

W 48. minucie „Pasy” na prowadzenie po strzale Mateusza Wdowiaka w samo okienko. Trener Michniewicz nieskutecznego Władimira Dwaliszwiliego zastąpił Dawidem Kortem. W 56. minucie zawodnik doprowadził do remisu 2:2.

Pogoń Szczecin – Cracovia 2:2 (1:1)
1:0 – Adam Gyurcso 8′
1:1 – Tomas Vestenicky 26′
1:2 – Mateusz Wdowiak 48′
2:2 – Dawid Kort 56′

Pogoń: Dawid Kudła – Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Ricardo Nunes – Adam Frączczak, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi (46′ Mateusz Lewandowski), Adam Gyurcso – Łukasz Zwoliński (77′ Miłosz Przybecki), Władimir Dwaliszwili (54′ Dawid Kort).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Hubert Wołąkiewicz (23′ Tomas Vestenicky), Florian Bejan, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński (78′ Łukasz Zejdler) – Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski – Mateusz Wdowiak (87′ Boubacar Dialiba), Marcin Budziński, Jakub Wójcicki – Erik Jendrisek.

Żółte kartki: Frączczak, Zwoliński (Pogoń) oraz Bejan, Jendrisek (Cracovia).