/Pierwsze zwycięstwo Cracovii na własnym stadionie

Pierwsze zwycięstwo Cracovii na własnym stadionie

W 10. kolejce Ekstraklasy Cracovia odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym boisku. Krakowianie pokonali Ruch Chorzów 2:1, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Deniss Rakels. Bramkę dla gości zdobył Mariusz Stępiński.

Podopieczni Jacka Zielińskiego nie czekali długo na otwierającą wynik bramkę. Sześć minut po pierwszym gwizdku sędziego Gila do bramki trafił Deniss Rakels. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doskoczył Damian Dąbrowski, ale jego strzał wybił Matus Putnocky. Na nieszczęście dla chorzowian, dobitkę pewnie wykorzystał Łotysz. W końcówce pierwszej części meczu futbolówka trafiła do Bartosza Kapustki. Piłkę od reprezentanta Polski otrzymał Erik Jendrisek, który przy linii końcowej boiska zdecydował się na wycofanie jej do Rakelsa, a ten ponownie pokonał stojącego między słupkami Putnockiego.

Po zmianie stron drużyna Waldemara Fornalika grała lepiej niż w pierwszej połowie i tworzyła dogodne do zdobycia bramki sytuacje. W 60. minucie wynik ustalił Mariusz Stępiński, który niepilnowany przez obrońców Cracovii otrzymał piłkę od Marka Zieńczuka i zaskoczył Grzegorza Sandomierskiego. Okazję do wyrównania chorzowianie mieli dwie minuty przed końcem podstawowego czasy gry, kiedy po rzucie rożnym Patryka Lipskiego z piłką minął się Sandomierski. W polu karnym „Pasów” zabrakło jednak zawodników Ruchu, którzy mogliby zakończyć akcję strzałem.

W następnej kolejce Ruch podejmie przy Cichej Pogoń Szczecin a Cracovia zagra u siebie z Lechem Poznań. W ligowej tabeli „Niebiescy” otwierają grupę spadkową, krakowianie uplasowali się na piątym miejscu.

Cracovia – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

Bramki: 6′ 45’Rakels – 60’Stępiński

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu, Sreten Sretenovic, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński – Deniss Rakels (90+3’Mateusz Wdowiak), Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski (66’Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka (87’Marcin Budziński) – Erik Jendrisek

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Marek Szyndrowski – Kamil Mazek, Maciej Urbańczyk, Łukasz Surma (84’Tomasz Podgórski), Patryk Lipski, Marek Zieńczuk (61’Rołand Gigołajew) – Mariusz Stępiński