/Pierwsze zwycięstwo Korony przy Łazienkowskiej

Pierwsze zwycięstwo Korony przy Łazienkowskiej

W 6. kolejce Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Koroną Kielce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla podopiecznych Marcina Brosza, a bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Przemysław Trytko i Michał Przybyła. Dla wicemistrzów Polski bramkę z rzutu karnego zdobył Nemanja Nikolić.

Gospodarze skupieni na walce o fazę grupową Ligi Europy, cztery dni przed decydującym meczem z Zorią Ługańsk, zdecydowali się na duże zmiany w składzie. Na boisku pojawili się młodzi – Adam Ryczkowski i Rafał Makowski. Od początku zagrał również Marek Saganowski. Kielczanie szybko zaskoczyli legionistów i otworzyli wynik spotkania niespełna dwie minuty po pierwszym gwizdku. Do bramki z około sześciu metrów trafił Przemysław Trytko, który wyłuskał piłkę po zablokowanym strzale Tomasza Zająca. Przy tej bramce pogubiła się cała legijna defensywa. W kolejnych minutach przyjezdni nie rezygnowali z ataków, a stojącego w bramce Dusana Kuciaka próbowali pokonać Trytko i Łukasz Sierpina.

Mimo przewagi w posiadaniu piłki i wielu okazji do wyrównania, legioniści razili nieskutecznością. Po przerwie Henning Berg zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawili się Alexandar Prijovic i Guilherme. Prijovic już kilka chwil po wejściu mógł strzelić wyczekiwanego przez kibiców Legii gola, ale minął się z piłką wyłożoną przez Łukasza Brozia. Za sprawą Brazylijczyka w dobrej sytuacji znalazł się Nemanja Nikolić. Węgier dostał prostopadłą piłkę ale przewrócił się w polu karnym Korony, za co arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Winnym zajścia był Zbigniew Małkowski. Nikolić zamienił „jedenastkę” na gola i zanotował siódme trafienie w tych rozgrywkach. Trzy punkty zapewnił Koronie Łukasz Przybyła, który w doliczonym czasie gry ograł Jakuba Rzeźniczaka i trafił do siatki.

W czwartek Legia podejmie Zorię Ługańsk w meczu rewanżowym 4. rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Będzie to decydujące starcie o fazę grupową rozgrywek. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Kijowie, stołeczni wygrali 1:0 po golu Michała Kucharczyka. W następnej kolejce Ekstraklasy Legia pojedzie do Białegostoku a Korona podejmie u siebie Pogoń Szczecin.

Legia Warszawa – Korona Kielce 1:2 (0:1)

Bramki: 2’Trytko 85’Nikolić (karny) 90+3’Przybyła

Legia Warszawa:: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski – Adam Ryczkowski (46. Guilherme), Rafał Makowski (66. Tomasz Jodłowiec), Dominik Furman, Ondrej Duda – Marek Saganowski (46. Aleksandar Prijović), Nemanja Nikolić.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski – Wladislavs Gabovs, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Tomasz Zając (70. Paweł Sobolewski), Vlastimir Jovanović, Marcin Cebula (63. Nabil Aankur), Aleksandrs Fertovs, Łukasz Sierpina – Przemysław Trytko (66. Michał Przybyła)