/Podsumowanie LM – mecze wtorkowe

Podsumowanie LM – mecze wtorkowe

FC Astana – Athletico Madryt 0-0

Zawodnicy hiszpańskiej drużyny przebyli długą drogę, aby dostać się do Kazachstanu – była to jedna z najdłuższych podróży w historii Ligi Mistrzów. Jet-lag zawodnikom Diego Simeone dał się chyba we znaki, z ich strony nie zobaczyliśmy wielu dobrych sytuacji. Mecz był przeciętny, bez interesujących akcji. Goście długo utrzymywali się przy piłce, gospodarze próbowali swoich sił po długich podaniach i dośrodkowaniach.

Benfica – Galatasaray 2-1

Portugalski zespół mimo czerwonej kartki Gaitana zdołał obronić wcześniej wypracowaną przewagę. W 52 minucie pierwszego gola dla Benfici zdobył Jonas, kilka minut później wyrównali gospodarze dzięki bramce Podolskiego. Na prowadzenie Benficę wyprowadził Luisão zdobywając gola po asyście Jimeneza. Dzięki zwycięstwu Benfica z 9 punktami znajduje się na czele swojej grupy.

Manchester United – CSKA Moskwa 1-0

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Rooney w 79 minucie. Manchester dominował, gospodarze dobrze radzili sobie na połowie przeciwników. CSKA postawiło na obronę, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Menchester z 7 punktami na koncie tylko nieznancznie wyprzedza drugie w grupie PSV.

Monchengladbach – Juventus 1-1

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobyli już w 18 minucie, podanie Raffaela wykorzystał Johnson. W 44 minucie wyrównującego gola zdobył Lichtsteiner. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę zobaczył Hernanes, co mogło źle wpłynąć na grę Juventusu. Włoski zespół nie zmienił jednak swojej gry, nadal atakował. Spotkanie zakończyło się remisem, po którym Juventus awansował na 2 miejsce w grupie, a Monchengladbach pozostał na ostatnim.

Shakhtar – Malmo 4-0

Ukraiński zeespół kompletnie zdemolował Malmo. W pierwszej połowie gola zdobył Gladkyj, kolejne padały już w drugiej części spotkania. Strzelali je odpowiednio: Srna, Alves de Silva i Teixeira. Malmo kończyło to spotkanie w 10, w 89 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska zejść musiał Arnason.

Sevilla – Manchester City 1-3

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Manchesteru. Goście otworzyli wynik już w 8 minucie, pierwszą bramkę zdobył Raheem Sterling. Trzy minuty później było już 0-2, goście podwyższyli po strzale Fernandinho. Swoją bramkę w pierwszej połowie zdobyła także Sevilla – dobrym uderzeniem popisał się Tremoulinas. Ostatni gol w tym spotkaniu padł w 36 minucie pierwszej połowy, a zdobył go Bony. Manchester zajmuje pierwsze miejsce w grupie, a Sevilla z 3 punktami plasuje się na 3 pozycji.

Real Madryt – PSG 1-0

Ciekawe spotkanie w Madrycie, bardzo dobre akcje po jednej i drugiej stronie. Goście pokazali się z dobrej strony, mogłoby wydawać się, że byli lepsi niż piłkarze z Madrytu. Mimo lekkiej przewagi PSG to hiszpański zespół objął prowadzenie w 35 minucie i nie oddał go już do końca spotkania. Jedynego gola w tym meczu zdobył Nacho. Dzięki zwycięstwu Real znajduje się na pierwszym miejscu w grupie z 10 punktami.

PSV – Wolfsburg 2-0

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobyli w 55 minucie po golu Locadi. Wynik w 86 podwyższył de Jong wykorzstując podanie Guardado. Obecnie PSV zajmuje 2 miejsce w tabeli z 6 punktami, ale taką samą liczbę punktów ma również Wolfsburg. Gra o wyjście z grupy nadal pozostaje otwarta.

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.