/Podsumowanie środy w Lidze Mistrzów

Podsumowanie środy w Lidze Mistrzów

Olympiakos – Dinamo Zagrzeb 2-1

Dobry mecz w wykonaniu Olympiakosu. Pierwszego gola zdobyli goście w 21 minucie po strzale Hodzica. Druga część spotkania należała już jednak do greckiego zespołu. W 65 minucie wynik wyrównał Pardo dzięki podaniu Browna. Ten sam zawodnik strzelił swoją drugą bramkę w 90 minucie zapewniając zwycięstwo Olympiakosowi i umacniając zespół na 2 miejscu w tabeli tuż za Bayernem.

Maccabi Tel Aviv – FC Porto 1-3

FC Porto zagrało ofensywnie co zaowocowało trzema bramkami. W 19 minucie gola zdobył Tello, tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie bramkę dołożył Andre. W 72 minucie na 0-3 podwyższył Layun dzięki zagraniu Tello. Jedyną bramkę dla Maccabi zdobył Zahavi wykorzystując rzut karny za faul Pereiry. Porto z 10 punktami na koncie wyprzedza w grupie Chelsea, Maccabi nadal na ostatnim miejscu.

Olympique Lyon – Zenit Saint Petersburg 0-2

Oba gole w tym spotkaniu padły po strzałach Dzyuba, przy obu asystował Hulk. Lyon był dzisiaj niewidoczny, pole do popisu zostawił gościom. Oba zespoły kończyły mecz w 10, za drugą żółtą kartkę z boiskiem pożeganli się Gonalons i Anyukov.

Gent – Valencia 0-1

Przed meczem w roli faworyta stawiany był raczej hiszpański zespół, dlatego też zwycięstwo Gent wydaje się zaskoczeniem. Jedyna bramka padła w 49 minucie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie reką, którego dopuścił się Antonio Barragan. Do jedenastki podszedł Kums i swoim strzałem nie dał szans bramkarzowi Valencii. Mimo porażki „Nietoperze” znajdują się na 2 miejscu w grupie z 6 punktami mając nieznaczną przewagę nad Gent.

Chelsea – Dynamo Kijów 2-1

Po porażce z Liverpoolem nastroje w Londynie nie były najlepsze. Udało się je poprawić dzięki zwycięstwu nad Dynamem, do którego przyczynił się Draganović strzelając bramkę samobójczą. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w 78 minucie wyrównując wynik. Drugiego gola dla Chelsea zdobył Willian zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

Bayern – Arsenal 5-1

Bayern całkowicie wypunktował Arsenal. Wynik w 10 minucie otworzył Robert Lewandowski, w pierwszej połowie strzelali jeszcze Muller i Alaba. Druga część spotkania to bramki Robbena i po raz drugi Mullera. Honor gości ratował Giroud, który zdobył jedynego gola dla swojej drużyny. Z 9 punktami na koncie Bayern prowadzi w grupie F, Arsenal zajmuje w niej 3 miejsce.

Barcelona – BATE 3-0

Kataloński zespół bez problemu pokonał BATE. Pierwszego gola w 30 minucie zdobył Neymar wykorzystując rzut karny za faul Mladenovica. Drugą bramkę Neymar zdobył w 83 minucie, wcześniej swojego gola dołożył jeszcze Luis Suarez. Barcelona z 10 puntami zajmuje pierwsze miejsce w grupie wyprzedzając Romę.

AS Roma – Bayer Leverkusen 3-2

Bardzo emocjonujący mecz w Rzymie. Wynik błyskawicznie otworzył włoski zespół, w 2 minucie gola zdobył Salah. W 29 minucie było już 2-0 dzięki bramce Dzeko. W drugiej połowie do wyrównania doprowadzili Mehmedi i Chicharito, ale Roma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W 80 minucie faulu dopuścił się Toprak za co został wyrzucony z boiska, a sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Miralem Pjanić i wyprowadził Romę na prowadzenie.

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.