/Polacy nie dali szans drużynie Gibraltaru! 8:1 na Stadionie Narodowym!

Polacy nie dali szans drużynie Gibraltaru! 8:1 na Stadionie Narodowym!

Trzy punkty na swoje konto dopisała reprezentacja Polski po poniedziałkowym meczu z Gibraltarem. Nasi piłkarze pokonali gości, 8:1!

Już od pierwszych minut spotkania widać było, kto jest drużyną lepszą. Po kwadransie gry Polska prowadziła już 2:0. Najpierw w 8. minucie do bramki gości trafił Grosicki, a po kolejnych siedmiu minutach dołożył drugiego gola. W 18. minucie na 3:0 wynik podwyższył Lewandowski. Dziesięć minut później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy napastnik eliminacji. W pierwszej połowie, choć okazji nie brakowało, bramek na Stadionie Narodowym kibice już nie oglądali.

Na kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Polska strzeliła piątą bramkę. Tym razem na listę strzelców w 56. minucie wpisał się Milik. Po chwili gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Tym razem rzut karny na gola zamienił były kapitan reprezentacji, Jakub Błaszczykowski.
W 72. minucie po podaniu na prawo do Grosickiego, ten popatrzył i wstrzelił piłkę przed bramkę. Tam świetnie nabiegał Milik, który dostawił nogę i wpakował piłkę do bramki.

Wynik na 8:0 podwyższył debiutant, który zaledwie dziesięć minut wcześniej zameldował się na murawie. Ponownie Grosicki z prawej strony zagrał w środek pola karnego, a Kapustka tylko dołożył nogę.

Na trzy minuty przed końcem spotkania Polacy zaliczyli wypadek przy pracy i dali sobie wbić bramkę, której autorem był Gosling. Nasi piłkarze dopisali jednak na swoje konto trzy punkty i to znacznie przybliżyło nas do awansu na Euro 2016.

Polska – Gibraltar 8:1 (4:0)
Bramki: Grosicki (8., 15.), Lewandowski (18., 29.), Milik (56., 72.), Błaszczykowski (59. – karny), Kapustka (73.) – Gosling (87.)