/Pożegnalny mecz „Lewego” dla Bayernu

Pożegnalny mecz „Lewego” dla Bayernu

Po 120 minutach gry w finale Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:0. Ostatnie spotkanie w barwach BVB zagrał Robert Lewandowski.

W 4. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Thomas Mueller, jednak Niemiec trafił wprost w Romana Weidenfellera.

W 11. minucie Lewandowski chciał podać do wychodzącego na czystą pozycę Reusa, lecz piłka została jednak przejęta przez obrońcę Bawarczyków. Kilkanaście minut później Weidenfeller zatrzymał szarżującego Robbena. Tuż przed końcowem pierwszej połowy Lewandowski poślizgnął się, zdołał jednak ograć Hoejberga, lecz posłał piłkę nad poprzeczką bramki monachijczyków.

W 56. minucie Ribery zagrał spod linii końcowej, piłkę odbił Mueller, a instynktowną obroną popisał się Weidenfeller. Dwie minuty później tuż przed polem karnym faulowany był Lewandowski, a Marco Reus z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

W 64. minucie po uderzeniu głową Lewandowskiego, główkował jeszcze Hummels. Piłkę z zza linii bramkowej wybił Dante, a bramka dla Borussii nie została uznana. Bramkę Neuera szturmowal jeszcze Kirch.

Początek dogrywki mógł rozpocząć sie dobrze dla BvB, lecz strzał Aubameyanga minął słupek bramki Bayernu. W 107 minucie Arjen Robben pokonał Romana Weidenfellera.Kropkę nad „i” w 120. minucie. postawił Thomas Mueller minął Weidenfellera i posłał piłkę do pustej bramki.

Spotkanie Borussii z Bayernem był ostatnim Roberta Lewandowskiego w barwach BVB, od przyszłyego sezonu Polak będzie nosił koszulkę Bayernu.

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 0:2 (0:0) po dogr.

• Bramki: Arjen Robben 106, Thomas Mueller 120

Borussia: Weidenfeller – Hummels, Piszczek, Papastathopoulos, Schmelzer, Sahin, Mchitarjan (60., Kirch), Reus, Grosskreutz (110., Hofmann), Jojić (83., Aubameyang), Lewandowski.

Bayern: Neuer – Lahm (30., Ribery; 109., Pizarro), Rafinha, Boateng, Dante, Robben, Javi Martínez, Kroos, Goetze, Hoejbjerg (102., Van Buyten), Mueller.

Klaudia Kaźmierczak

Typowy Janusz - zwykle kibicuje słabszym, ale cieszy się gdy wygrywa Bayern Monachium, Real Madryt i Tottenham.