/PP: GKS Katowice eliminuje Wigry Suwałki

PP: GKS Katowice eliminuje Wigry Suwałki

W starciu pierwszoligowców GKS Katowice pokonała Wigry Suwałki i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Katowiczanie wygrali 2:0.

Już w 3. minucie prowadzenie GKS wyszedł na prowadzenie, po bramce Krzysztofa Wołkowicza. Katowiczanie utrzymywali kontrolę nad przebiegiem gry i nie zamierzali spocząć na laurach. Bramce zespołu z Suwalszczyzny zagrażali także: Rafał Pietrzak, Grzegorz Goncerz i Krzysztof Wołkowicz.

Wigry nie pozostały dłużne, jednak z bardzo dobrej strony pokazali się obrońcy GKS-u i skutecznie przerywali groźne kontry. Zespół z Suwałk próbował swoich szans na wyrównanie strzałami z dystansu, lecz Kuchta był na posterunku.

Podobnie jak pierwsza połowa, druga część meczu znakomicie rozpoczęła się dla katowiczan. W okolicach 19. metra faulowany był Povilas Leimonas, do piłki ustawionej na rzucie wolnym podszedł Wojciech Trochim i  pewnym uderzeniem wpakował futbolówkę w samo okienko.

W drugiej części meczu akcji bramkowych było niewiele. Bardzo dobrze zorganizowana drużyna z Katowic kontrolowała przebieg meczu.

W 1/8 finału GKS Katowice spotka się z Cracovią.