/PP: Górnik długo walczył z Legią, awans dało doświadczenie

PP: Górnik długo walczył z Legią, awans dało doświadczenie

W 1/16 finału Pucharu Polski lepsza okazała się Legia Warszawa. Po wygranej 2:0 z Górnikiem w Łęcznej awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Młody skład legionistów i debiutanci w drużynie Jurija Szatałowa pozwoliły na obejrzenie wyrównanego spotkania. Ostateczny wynik zależał jednak od zawodników z większym doświadczeniem.

Obrońcy tytułu przetrzebieni kontuzjami i grający na trzech frontach wyszli na boisko w mocno rezerwowym składzie. Henning Berg zdecydował się postawić na młodych, ale o losach meczu zadecydowali Ci, którzy pojawili się na murawie po przerwie. Od początku do ataku rzucili się przyjezdni, którzy mogli otworzyć wynik już w 2. minucie. Piłkę Markowi Saganowskiemu wyłożył Pablo Dyego, ale stołeczny napastnik nie zdołał pokonać Silvio Rodicia. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Dusana Kuciaka trzykrotnie próbował pokonać Jakub Świerczok, ale jego strzały były nieskuteczne albo trafiały prosto w ręce słowackiego golkipera.

Po zmianie stron na boisku pojawili się Guilherme i Nemanja Nikolić, a później Kopczyńskiego zastąpił Ondrej Duda. W 72. minucie wynik otworzył Marek Saganowski. Napastnik wykorzystał wrzutkę Bartosza Bereszyńskiego, wygrał walkę z obrońcą Górnika i trafił tuż przy słupku. Dziesięć minut później na 2:0 trafił Aleksandar Prijović. Szwajcar otrzymał piłkę od Guilherme i będąc w sytuacji sam na sam z Rodiciem ,przerzucił ją nad nim i trafił do pustej bramki. W 1/8 finału Pucharu Polski Legia Warszawa zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: 72’Saganiwski 82’Prijović

Górnik:Rodić – Mierzejewski, Bednarek, Bielak, Leandro (74. Sasin), Bonin (60. Piesio), Pruchnik, Tymiński, Poźniak, Cernych (67. Kalinowski), Świerczok

Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Bartczak, Dyego (46. Guilherme), Makowski, Kopczyński (62. Duda), Ryczkowski (46. Nikolić), Saganowski, Prijović