/PP: Legia w półfinale, Chojniczanka z golem

PP: Legia w półfinale, Chojniczanka z golem

Legia Warszawa aż 4:1 pokonała Chojniczankę Chojnice w ćwierćfinale Pucharu Polski. Stołeczni awansowali dzięki temu do półfinału Pucharu Polski i są na dobrej ścieżce by powtórzyć sukces z ostatniego sezonu i zagrać o wszystko na Stadionie Narodowym w Warszawie. W pierwszym spotkaniu drużyna z Chojnic uległa zdobywcom Pucharu Polski 1:2.

Początek meczu przy Łazienkowskiej pokazał,że gospodarze nie mogą lekceważyć rywala a skromna zaliczka z pierwszego spotkania może być szybko roztrwoniona. Na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście. W bramce legionistów stanął rezerwowy Arkadiusz Malarz, który kilka minut po gwizdku znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Niedzielą. Ten zagrał jednak do lepiej ustawionego kolegi, który chybił. Na szczęście dla gości dobitkę wykorzystał Andrzej Rybski i umieścił piłkę w pustej bramce.

Dla Legii były to tylko złe dobrego początki. W 29. minucie dobrą akcją popisał się duet Brzyski-Prijovic, a skorzystał na tym Vranjes, który pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce i doprowadził do remisu. Kilka minut później do rzutu wolnego podszedł Dominik Furman, piłka trafiła w słupek ale szybko znalazła się pod nogami Prijovicia a ten z bliskiej odległości pokonał stojacego między słupkami Dominika Hładuna. Do szatni zawodnicy zeszli przy stanie 3:1, a piękną bramką z odległości 30 metrów popisał się Tomasz Brzyski. Stołeczny obrońca biegł niepilnowany lewą stroną boiska i zdecydował się na bezpośredni strzał. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Dziesięć minut po zmianie stron na boisku pojawił się Nemanja Nikolić. Węgier potwierdził doskonałą formę strzelecką i ustalił wynik na 4:1. Cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry boisko opuścił Stojan Vranjes. Bośniak został ukarany przez sędziego czerwoną kartką za uderzenie łokciem w twarz Marcina Biernata.

Legia Warszawa – Chojniczanka Chojnice 4:1 (3:1)

Bramki: 5’Rybski 29’Vranjes 33’Prjovic 38’Brzyski 64’Nikolić

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Michał Kopczyński, Tomasz Brzyski – Guilherme, Stojan Vranjes, Dominik Furman (45. Robert Bartczak), Michał Kucharczyk – Marek Saganowski (67. Michał Żyro), Aleksandar Prijović (55. Nemanja Nikolić)

Chojniczanka Chojnice: Dominik Hładun – Łukasz Kosakiewicz (71. Radosław Bartoszewicz), Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Wojciech Lisowski, Przemysław Pietruszka – Patryk Mikita, Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski (61. Przemysław Czerwiński), Jakub Mrozik – Bartłomiej Niedziela (84. Rafał Majtyka)