/Przerwana seria „Pasów”

Przerwana seria „Pasów”

W 19. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Cracovia przerwała wyjazdową serię bez zwycięstwa i wygrała z Koroną Kielce 2:1 po golach Marcina Budzińskiego i Denissa Rakelsa.

Już w 6. minucie Marcin Budziński pewnym strzałem pokonał Vytautasa Cerniauskasa. Kielczanie od 12 minuty mogli przegrywać już 0:2, lecz nieskuteczny był Deniss Rakels.

W 20. minucie blok Radka Dejmka zatrzymał strzał Budzińskiego. Kilka minut później piłka po uderzeniu Pawła Jaroszyńskiego zatrzymała się na poprzeczce! Koroniarze stworzyli sobie pierwszą akcje w 25. minucie – Dejmek chciał strzałem głową zagrozić bramce „Pasów”, lecz PiIarz był na posterunku.

W 41 minucie Pasy przeprowadziły składną akcję, którą zamknął Deniss Rakels.

W 59. minucie po dośrodkowaniu Vlastimira Jovanovici błąd popełnił Pilarz, wypuszczając futbolówkę z rą, co wykorzystał Trytko strzelajac kontaktową i honorową bramkę.

Kielczanie chcieli doprowadzić do remisu, lecz ich akcje były nieskuteczne i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Korona Kielce – Cracovia 1:2 (0:2)
0:1 – Marcin Budziński 7′
0:2 – Deniss Rakels 41′
1:2 – Przemysław Trytko 59′

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Paweł Sobolewski (71′ Siergiej Chiżniczenko), Vlastimir Jovanović, Siergiej Pilipczuk, Jacek Kiełb (46′ Nabil Aankour) – Michał Janota (84′ Marcin Cebula) – Przemysław Trytko.

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Adam Marciniak, Krzysztof Nykiel – Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Paweł Jaroszyński (71′ Sławomir Szeliga), Marcin Budziński (90+1′ Bartosz Kapustka), Boubacar Dialiba – Deniss Rakels (83′ Przemysław Kita).

Żółte kartki: Przemysław Trytko, Paweł Golański (Korona).