/Puchar dla Krychowiaka! Polak triumfuje w LE!

Puchar dla Krychowiaka! Polak triumfuje w LE!

Sevilla pokonała Dnipro Dniepropietrowsk w finale Ligi Europejskiej, który rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie. Hiszpanie pokonali Ukraińców 3:2.

W 7. minucie zawodnicy Dnipro wyprowadzili znakomity kontratak, który zakończył się efektowną bramką. Nikola Kalinić wygrał pojedynek główkowy, podał na prawe skrzydło do Matheusa, który dopełnił formalności.

Hiszpanie  bardzo szybko się pozbierali. Do wyrównania doprowadził Grzegorz Krychowiak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Denysa Bojkę płaskim strzałem z 13 metrów. Bramkę na 2:1 zdobył Carlos Bacca, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Tuż przed przerwą golkiper z Sevilli popełnił błąd, a po rzucie wolnym padła bramka dla Dnipro. Efektownym uderzeniem popisał się  Rusłan Rotan.

W drugiej części spotkania zawodnicy Sevilli atakowali bramkę rywala. W 73. minucie Bacca  wyruszył do krótkiego prostopadłego zagrania Vitolo i pokonał Bojkę w sytuacji sam na sam.

Dnipro na tego gola już nie potrafiło odpowiedzieć, Bacca mógł mieć na koncie nawet hat-tricka, jednak Bojko był na posterunku. W końcówce spotkania na boisku zasłabł Matheus, jednak po kilki minutach zawodnik odzyskał przytomność.

Sevilla wygrała 3:2 i  obroniła puchar LE.

Dnipro Dniepropietrowsk – Sevilla FC 2:3 (2:2)
1:0 – Nikola Kalinić 7′
1:1 – Grzegorz Krychowiak 28′
1:2 – Carlos Bacca 31′
2:2 – Rusłan Rotan 44′
2:3 – Carlos Bacca 73′

Dnipro Dniepropietrowsk: Denys Bojko – Artem Fedecki, Douglas, Jewhen Czeberiaczko, Leo Matos, Jaba Kankawa (85′ Jewhen Szachow), Walerij Fedorczuk (68′ Roman Bezus), Matheus, Rusłan Rotan, Jewhen Konoplianka, Nikola Kalinić (78′ Jewhen Sełezniow).

Sevilla FC: Sergio Rico – Aleix Vidal, Daniel Carrico, Timothee Kołodziejczak, Benoit Tremoulinas, Stephane M’Bia, Grzegorz Krychowiak, Jose Antonio Reyes (58′ Coke), Ever Banega (89′ Vicente Iborra), Vitolo, Carlos Bacca (82′ Kevin Gameiro).

Żółte kartki: Jaba Kankawa, Nikola Kalinić, Roman Bezus, Rusłan Rotan, Leo Matos (Dnipro Dniepropietrowsk) oraz Grzegorz Krychowiak, Daniel Carrico, Carlos Bacca (Sevilla FC).