/Ruch ogrywa Górali

Ruch ogrywa Górali

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odnieśli we wtorek piłkarze Ruch Chorzów, którzy na wyjeździe pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli sobie goście. Z dobrej strony zaprezentował się Zieńczuk, który z prawej strony pola karnego ograł jednego z rywali, a następnie zdecydował się na uderzenie. Piłka minęła jednak bramkę Podbeskidzia.

Górale mogli odpowiedzieć w 23. minucie. Po podaniu Demjana przed szansą stanął Śpiączka. Zawodnik gospodarzy uderzył jednak prosto w dobrze ustawionego Putnocky’ego. Bramkarz Niebieskich swoimi umiejętnościami musiał wykazać się także tuż przed przerwą. Tym razem nie dał się pokonać Iwańskiemu, który groźnie uderzał sprzed pola karnego.

Druga część meczu świetnie ułożyła się dla Ruchu, który w 52. minucie objął prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Zieńczuka do piłki dopadł Grodzicki i uderzeniem „szczupakiem” nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Dziewięć minut później było już 2:0. Ponownie doskonałym podaniem popisał się Zieńczuk, który wypatrzył w polu karnym Gigołajewa. Ten przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a następnie uderzeniem z powietrza trafił do siatki.

Do końca meczu Niebiescy kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolili gospodarzom na zdobycie kontaktowego gola i odzyskanie nadziei na uzyskanie korzystnego wyniku.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 0:2 (0:0)
0:1 – Rafał Grodzicki 52′
0:2 – Roland Gigołajew 61′

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac – Tomasz Górkiewicz (68′ Idrissa Cisse), Pavol Stano, Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame – Marek Sokołowski, Adam Deja (73′ Wojciech Trochim), Maciej Iwański, Damian Chmiel – Bartosz Śpiączka (57′ Dariusz Kołodziej), Robert Demjan.

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Marek Szyndrowski – Marek Zieńczuk (90′ Jakub Kowalski), Łukasz Surma, Filip Starzyński, Bartłomiej Babiarz, Roland Gigołajew – Grzegorz Kuświk (85′ Michał Efir).

Żółta kartka: Damian Chmiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała).