/Skuteczny Ruch lepszy od Korony

Skuteczny Ruch lepszy od Korony

W spotkaniu inaugurującym 31. kolejkę T-ME Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Filip Starzyński i Marek Zieńczuk.

Na pierwszą dogodną okazję musieliśmy czekać do 28 minuty, kiedy to  Siergiej Pilipczuk uderzył zza pola karnego i z trudem na rzut rożny sparował Matus Putnocky.

W 32. minucie minimalnie pomylił się Eduards Visnakovs. Pięć minut później Korona nie wykorzystała zamieszania pod bramką Matusa Putnocky’ego. J

W doliczonym czasie gry chorzowianie wyszli na prowadzenie. Z 20-metrów potężnie uderzył  Filip Starzyński i nie dał szans Cerniauskasowi.

W 60. minucie niepilnowany Siergiej Pilipczuk nie wykorzystał idealnej okazji i  trafił w słupek. W 71. minucie z szybkim kontratakiem wyszedł Grzegorz Kuświk, lecz sędzia bramki nie uznał.  W 83. minucie z dystansu popisał się Marek Zieńczuk, czym przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Korona Kielce – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 – Filip Starzyński 45+1
0:2 – Marek Zieńczuk 83′

Składy:

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański (72′ Lukas Klemenz), Piotr Malarczyk, Kamil Sylwestrzak, Leandro – Luis Carlos, Vlastimir Jovanović (80′ Marcin Cebula), Aleksandrs Fertovs, Siergiej Pilipczuk (82′ Przemysław Trytko), Olivier Kapo – Rafael Porcellis.

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Paweł Oleksy, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Martin Konczkowski – Roland Gigołajew, Bartłomiej Babiarz, Łukasz Surma, Filip Starzyński, Eduards Visnakovs (71′ Marek Zieńczuk) – Grzegorz Kuświk (90+3′ Michał Efir).

Żółte kartki: Vlastimir Jovanović, Paweł Golański, Rafael Porcellis (Korona) oraz Grzegorz Kuświk (Ruch).

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.