/Stołeczni gonili i dogonili. Remis Legii z Zagłębiem

Stołeczni gonili i dogonili. Remis Legii z Zagłębiem

W ramach 8.kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin. W pierwszej części meczu lepsi byli lubinianie, którzy niespodziewanie prowadzili aż 2:0. Po przerwie zmiany w składzie wicemistrzów Polski pozwoliły gospodarzom doprowadzić do podziału punktów.

Faworytem spotkania byli legioniści, którzy w odróżnieniu od zawodników Zagłębia, mieli niemal tydzień wolnego. Sprzyjało im także boisko i doping kibiców. Bardziej skoncentrowani i wypoczęci okazali się jednak podopieczni Piotra Stokowca, którzy prowadzili grę od pierwszego gwizdka sędziego. Legioniści wyglądali na pogrążonych w chaosie a ich akcje były nieskładne. W 17. minucie wynik niespodziewanie otworzył Krzysztof Piątek. Dwudziestolatek minął warszawskich obrońców i trafił do pustej bramki.Starta gola nie obudziła „Wojskowych”, a pobudziła do jeszcze większej pracy przyjezdnych. Osiemnaście minut później piłkę z siatki ponownie wyjął Dusan Kuciak. Z bliskiej odległości głową trafił Michal Papadopulos.

Po zmianie stron drgnęło w ekipie gospodarzy. Na boisku zadebiutował Iwan Trickowski. Macedończyk szybko podziękował trenerowi za zaufanie i w 69. minucie zdobył bramkę dla Legii. Niepilnowany pewnie wykorzystał podaną z prawej strony pola karnego piłkę od Bereszyńskiego i głową trafił do bramki. Niespełna pięć minut później na 2:2 wyrównał najlepszy legijny strzelec – Nemanja Nikolić. Piłka niespodziewanie trafiła pod nogi Węgra, a ten prostym strzałem wpakował ją do siatki Konrada Forenca.

Gospodarze dzięki podziałowi punktów awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Dwanaście punktów ma teraz także Zagłębie, ale poprzez gorszy bilans bramkowy znaleźli się tuż poza podium. W następnej kolejce „Miedziowi” podejmą u siebie Cracovię a Legia wybierze się do Chorzowa. Liderem pozostaje Piast Gliwice.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:2 (0:2)

Bramki: 17’Piątek 35’Papadopulos 69’Trickovski 74’Nikolic

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Stojan Vranjes, Tomasz Brzyski – Guilherme, Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec (35. Rafał Makowski), Ondrej Duda (72. Arkadiusz Piech), Michał Kucharczyk (56. Ivan Trickovski) – Nemanja Nikolic.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Jarosław Kubicki, Krzysztof Piątek (75. Łukasz Piątek), Łukasz Janoszka (79. Arkadiusz Woźniak) – Michal Papadopulos (90. Eryk Sobków).