/Termalica gromi Legię

Termalica gromi Legię

Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na własnym boisku Legię Warszawa 3:0. Legioniści, przed meczem niemal pewni trzech punktów i podwyższenia prowadzenia w ligowej tabeli, wracają do Warszawy na tarczy. W poprzednim spotkaniu, rozgrywanym przy Łazienkowskiej, beniaminek również postawił Legii trudne warunki a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Umocniona zwycięstwami Legia szybko przejęła inicjatywę, a już kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego szansę na bramkę miał Ondrej Duda. Wydawało się, że po dobrym występie w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów Czech będzie w dobrej formie. Po jego jego strzale piłka tylko przeleciała obok słupka. W trzecim z rzędu spotkaniu bramki nie zdobył Nemanja Nikolić, najlepszy strzelec Ekstraklasy.  Węgier dostał piłkę od Hlouska i strzelił z narożnika, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

W katastrofalnej dyspozycji znajdowała się w tym spotkaniu formacja defensywna Legii Warszawa. Stołeczni stracili  pierwszą bramkę po tym, jak zabrakło komunikacji między Michałem Pazdanem a bramkarzem Arkadiuszem Malarzem. Obrońca chciał zagrać do bramkarza swojej drużyny, ten jednak wyszedł daleko od bramki. Piłka odbiła się od nóg Malarza co szybko wykorzystał Kędziora i otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron gra gości nadal była chaotyczna, a gospodarze raz po raz wykorzystywali błędy przeciwników. W 52. minucie na 2:0 podwyższył Misak, któremu spod linii końcowej dośrodkował Dalibor Pleva. Wynik meczu mógł zmienić Michał Kucharczyjk, ale będąc w dobrej pozycji do oddania strzału trafił prosto w bramkarza. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry prostopadłe podanie Tomasza Foszmańczyka wykorzystał Dawid Plizga i stwaiając kropkę nad „i” ustalił wynik na 3:0. Mimo przegranej Legia nadal pozostaje liderem a Termalika awansowała na 12 miejsce w ligowej tabeli.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Legia Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Kędziora (35), 2:0 Patrik Misak (52), 3:0 Dawid Plizga (90+3).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Sebastian Ziajka, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Dariusz Jarecki – Martin Juhar, Bartłomiej Babiarz (58. Michał Markowski), Patrik Misak (81. Tomasz Foszmańczyk), Dalibor Pleva, Dawid Plizga – Wojciech Kędziora (77. Elvis Bratanovic)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk (79. Michał Masłowski), Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Guilherme (57. Aleksandar Prijovic), Tomasz Jodłowiec, Ariel Borysiuk, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk – Nemanja Nikolic