/Trwa passa Cracovii!

Trwa passa Cracovii!

W 3 kolejce T-Mobile Ekstraklasy Cracovia w wyjazdowym starciu z Podbeskidziem Pasy triumfowała 1:0. Decydującego gola zdobył Miroslav Covilo.

Początek spotkania nie należał do fascynujących i pierwszy gorąco zrobiło się dopiero w 31. minucie. Wojciech Kaczmarek wybiegł poza pole karne, aby uprzedzić Denissa Rakelsa, interweniował ręką i musiał opuścić boisko.W jego miejsce pojawił się na murawie Emilijus Zubas. W 40. minucie Kohei Kato zamknął centrę Jakuba Kowalskiego, który spudłował z 10 metrów.

W 50. minucie gospodarze mieli sporo szczęścia. Z dystansu uderzał Damian Dąbrowski, ale trafił prosto w poprzeczkę. Po czterech minutach było już 0:1. Mateusz Cetnarski idealnie dośrodkował z lewej strony pola karnego, a piłkę w siatce głową umieścił Covilo.

W 67. minucie Krystian Nowak zamknął dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu wolnego, ale fatalnie chybił strzałem głową z 5 metrów. Mecz nie należał do pasjonujących i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia 0:1 (0:0)
Bramki: Miroslav Covilo

Żółte kartki: Marek Sokołowski, Jakub Kowalski – Sreten Sretenović, Dariusz Zjawiński (Cracovia).

Czerwona kartka: Wojciech Kaczmarek

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek –  Marek Sokołowski, Krystian Nowak, Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame, Kohei Kato, Celestine Lazarus (67. Lukas Janić), Jakub Kowalski, Mateusz Możdżeń (34. Emilijus Zubas), Damian Chmiel (75. Maciej Korzym), Robert Demjan

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (75. Bartosz Rymaniak), Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski, Erik Jendrisek (46. Boubacar Dialiba, Marcin Budziński (69. Dariusz Zjawiński).

Widzów: 4921.